Sortuj według:

Dywany okrągłe – funkcjonalność i właściwości

Dywany to nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne elementy dekoracji domów i mieszkań. Oprócz właściwości czysto estetycznych, wnoszą do wnętrza szereg walorów użytkowych, które sprawiają, że korzystanie z przestrzeni mieszkalnej staje się niezwykle komfortowe i wygodne. Prezentowane w tym dziale dywany okrągłe to propozycje zarówno dla tradycyjnych, jak i podążających za współczesnymi trendami aranżacji. Doskonale odnajdą się zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni, a także jadalni, czy pokoju dziecka. Ergonomiczne kształty w połączeniu z wysokogatunkowymi materiałami sprawią, że dostępne w naszej ofercie modele wyróżnią wystrój każdego pomieszczenia, w którym się znajdą. Bijący z nich urok ociepli utrzymane w stonowanej kolorystyce wnętrze, a użyte do ich wykonania tkaniny ochronią drewnianą podłogę i zatrzymają cenne szczególnie zimową porą ciepło.

Dywan okrągły do salonu w stylu klasycznym i nowoczesnym

Styl klasyczny nie bez powodu jest ulubionym stylem szerokiego grona naszej klienteli – nie dość, że moda na niego nigdy nie przemija, to daje on niezwykłą swobodę aranżacyjną, co umożliwia wykreowanie wizerunku spójnego i harmonijnego, acz wpisującego się w aktualne trendy wnętrza. Dywan okrągły do salonu w stylu klasycznym i nowoczesnym może charakteryzować się zatem zarówno pastelowymi barwami beżu i szarości, jak i wyrazistymi barwami fioletu. Nie obce są mu także kontrastowe połączenia kolorów i wzorów, które z lekkością przełamują minimalistyczne aranżacyjne konwencje. Jako że oprócz funkcji dekoracyjnych spełnia on także funkcje użytkowe, powinien być wykonany z wysokogatunkowych, odpornych na intensywne użytkowanie materiałów. Dywan okrągły nie musi zasłaniać niemalże każdego wolnego centymetra podłogi, szczególnie jeśli nie nosi ona wpływających na jej estetykę śladów użytkowania. Z powodzeniem może zostać zaaranżowany w sąsiedztwie mebli wypoczynkowych i stolika kawowego, czy też w pobliżu kominka lub składającego się z lampy podłogowej i wygodnego fotela kącika wypoczynkowego.

Dywan okrągły do sypialni w stylu skandynawskim

Wyrażające zamiłowanie do prostoty i natury sypialnie skandynawskie z pewnością pokochają dywany wykonane ze skóry naturalnej. Wśród dostępnych w naszej ofercie modeli z łatwością znajdziecie zarówno te bazujące na stonowanej, jak i wyrazistej, nieco awangardowej kolorystyce. Zaaranżowanie ich w roli elementu dekoracyjno-użytkowego pozwoli nie tylko na wyróżnienie, ale przede wszystkim przełamanie nieco chłodnego klimatu nordyckiego wnętrza. Dywan okrągły do sypialni w stylu scandi powinien odznaczać się harmonizującymi się wzorami, dlatego mile widziane będą tutaj zarówno geometryczne przeploty, jak i smukłe, minimalistyczne pasy. Pamiętaj jednak, że dywan okrągły nie powinien zdominować sypialnianego wnętrza, a jedynie podkreślać charakter aranżacji i wydobywać piękno bielonej, królującej w skandynawskich wnętrzach drewnianej podłogi.