Dywany shaggy

Dywany shaggy

Sortuj według:

Nowoczesne dywany Shaggy do salonu

Dywan Shaggy to współczesna, niezwykle udana alternatywa dla tradycyjnych dywanów – modele te wykazują się nie tylko oryginalnym designem, ale też stylistyką wpisującą się w konwencje zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych typów aranżacji. Nie tylko wydobywają z wnętrza to, co najlepsze, ale też ocieplają pomieszczenie i dodają mu pożądanej przez domowników przytulności. Dywany Shaggy ze względu na użyte do ich wytworzenia charakterystyczne, długie włosie potocznie nazywane są także „kudłaczami” lub „włochaczami”. Nic dziwnego, że od wielu lat cieszą się stale niesłabnącą popularnością – bijąca z ich wyglądu wzornicza prostota umiejętnie przeplata się z wpisującą się w aktualne trendy aranżacyjne kolorystyką i kształtami, które idealnie dopełniają wystroju zarówno salonowego, jak i sypialnianego wnętrza. Dzięki swojej przyjemnej strukturze często stanowią także wyposażenie pokoi dziecięcych, gdzie nie tylko ozdabiają estetycznie pomieszczenie, ale też umożliwiają maluchom bezpieczną i beztroską zabawę.

Jakie zalety mają dywany shaggy?

Przede wszystkim są doskonałym izolatorem i zatrzymują uciekające podłogą ciepło. Ponadto, mają właściwości antystatyczne i odpowiednio pielęgnowane nie wywołują reakcji alergicznych. Dywany shaggy do sypialni są także miękkie i przyjemne w dotyku, co powoduje, że nie podrażniają wrażliwej skóry. Spośród oferowanych przez producentów dywanów możecie wybrać te wykonane z poliestru, czy polipropylenu lub wełny i wiskozy. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów dywany Shaggy są odporne na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne i przetarcia, co zapewnia ich długotrwałe i satysfakcjonujące użytkowanie.

Wybieramy dywan Shaggy

Często stojąc przed wyborem konkretnego modelu dywanu, jako główne, zupełnie nadrzędne kryterium stawiamy nasz gust. Nie ma oczywiście nic złego w tym, że dbamy o stylistyczne dopasowanie dywanu do aranżacji, jednak rozważając rozmaite propozycje powinniśmy wziąć także pod uwagę kilka innych, równie ważnych co estetyka czynników. Po pierwsze : materiał. W dziale tym znajdziecie krótko- lub długowłose dywany wykonane z najlepszej jakości surowców. Zatem, zanim dokonacie zakupu wymarzonego modelu zastanówcie się jak często i intensywnie dywan będzie użytkowany, gdyż znacząco wpłynie to na wybór jego kolorystyki. Pamiętajcie także, że aby dywan przez długie lata zachwycał swoim urokiem i funkcjonalnością musicie rozważyć opcję jego regularnej pielęgnacji. Ostatnią kluczową kwestią będzie rozmiar dywanu, który bezapelacyjnie musi współgrać z rozmiarami wnętrza. W naszej ofercie znajdziecie dywany Shaggy do salonu m.in. o wymiarach 140x200 cm, 160x230 cm czy 200x300 cm, które z powodzeniem odnajdą się zarówno w małometrażowych, jak i przestronnych przestrzeniach mieszkalnych.