Sortuj według:

Skóra we wnętrzach

Motywy zwierzęce w aranżacjach zaczęły pojawiać się już na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to swój początek miała moda na urządzanie domów w stylu Safari, czyli inaczej mówiąc - domów inspirowanych egzotycznym, afrykańskim folklorem. Żądni przygód podróżnicy przywozili wówczas z dalekich podróży, stanowiące dla nich swego rodzaju trofea, naturalne skóry z rozmaitych zwierząt. Bardzo szybko okazało się, że trend ten nie tylko znakomicie się zaadaptował, ale miał też znakomity wpływ na zamieszkiwane przez Europejczyków wnętrza. Skóra dawała człowiekowi możliwość nieustannego obcowania z naturą nawet w domowym zaciszu – dywany skórzane zestawiane były najczęściej z rozmaitymi dodatkami, często stanowiąc stylistyczną dominantę w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Skóra występowała pod wieloma postaciami i najczęściej zdobiła podłogi, meble, ściany, poduszki, a nawet sufity. Ponadto, wnosiła ona do aranżacji nie tylko sporą dawkę ciepła i przytulności, ale też luksusu, który sprawiał, że wnętrze dostarczało komfortu i znacząco wyróżniało się na tle pozostałej części przestrzeni mieszkalnej.

Nowoczesny dywan skórzany nie tylko do góralskiej chaty

Także w dzisiejszych trendach naturalna skóra znajduje swoje, trzeba przyznać - całkiem zaszczytne miejsce - z powodzeniem odnajdując się we współczesnych aranżacjach. Urządzanie nowoczesnych wnętrz to w wielu przypadkach nieustanne polowanie na oryginalne materiały, desenie i wzory, które pozostając estetyczne, są też funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Chociaż skóra naturalna nie dominuje już w naszych domach tak jak kiedyś, a kojarzy nam się najczęściej z wystrojem wiejskich domków i góralskich chat, to ciągle jest chętnie wykorzystywanym w aranżacji wnętrz materiałem. Najczęściej możemy ją spotkać na meblach wypoczynkowych lub podłogach, gdzie występuje w postaci ozdabiających wnętrze dywanów. Dywany skórzane stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych modeli i doskonale odnajdują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Świetnie czują się w pokoju dziennym, jak i w służącej do odpoczynku sypialni; są też nierzadko oryginalną ozdobą domowego gabinetu. Skupmy się wobec tego na jednym z nich, czyli stanowiącym wizytówkę każdego domu salonie.

Wybieramy dywany skórzane do salonu

Dywan skórzany to element wystroju oferujący wiele walorów estetycznych i użytkowych . Na co jednak należy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu? Po pierwsze: materiał. Chociaż znaczną część tego działu stanowią dywany skórzane do salonu wykonane w całości z naturalnych materiałów, to znajdziecie także modele z domieszką wysokogatunkowej wełny i bawełny, co pozwoli Wam na swobodne dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb aranżacyjnych. Drugim, bardzo ważnym aspektem jest dostosowanie kształtu dywanu do wymiarów wnętrza. Chcecie jedynie zaakcentować konkretną strefę w przestronnym pomieszczeniu? Postawcie na mały dywan, który doskonale prezentował się będzie w sąsiedztwie kominka, czy wygodnej, tapicerowanej sofy. Ostatnią kwestią pozostaje dobór odpowiedniego koloru -  w naszej ofercie znajdziecie dywany skórzane oscylujące w granicach zarówno stonowanych, jak i wyrazistych barw, które wyróżnią wizerunek zarówno kolonialnego, czy rustykalnego, a także inspirowanego klimatycznym stylem chalet wnętrza. Pamiętajcie, że przemyślany i dostosowany do Waszych potrzeb wybór dywanu będzie skutkował satysfakcjonującym użytkowaniem go przez długie lata.