Lustra prostokątne

Lustra prostokątne

Sortuj według:

Styl klasyczny, czyli styl, który nigdy nie wychodzi z mody

Klasyczne aranżacje domów i znajdujących się w jego ramach pomieszczeń cieszą się niebywałą popularnością od wielu już lat. Co nas urzeka w stylu klasycznym? Czym się wyróżnia na tle innych konwencji, że jest jednym z najczęściej wybieranych stylów? Przede wszystkim cechuje go pożądana przez nas elegancja i ponadczasowość, która pozwala cieszyć się bijącym z niego urokiem przez długie lata. Styl klasyczny nie baczy na upływ mijającego czasu, nie ulega przemijającym trendom, za to kocha naturalne materiały i jasne, stonowane barwy. Dobierane z największą starannością i dbałością o szczegóły dodatki w klasycznych aranżacjach harmonizują ze sobą, tworząc w konsekwencji spójną całość. W stylu klasycznym urządzamy najczęściej nasze kuchnie i łazienki, gdyż są to pomieszczenia, w których estetyka i funkcjonalność powinny perfekcyjnie ze sobą współpracować.

Nowoczesne lustra prostokątne, które podkreślą urok klasycznie urządzonej łazienki

Decydując się na urządzenie łazienki w stylu klasycznym już na samym początku projektowania pomieszczenia określmy jakie barwy będą w nim dominować – czy będzie to morski błękit, kojąca zieleń czy może stonowany beż? Wybór konkretnej kolorystyki istotnie wpłynie zarówno na kupno armatury, jak i funkcjonalnych mebli czy akcesoriów łazienkowych. Sprecyzowanie gustów pozwoli nam uniknąć niepożądanego, wielobarwnego chaosu i da swobodę wykreowania spójnego wizerunku wnętrza. Urządzając łazienkę zadbajmy także o to, aby znalazło się w niej uniwersalne w swej formie lustro prostokątne - prostolinijne kształty z łatwością wkomponują się w elegancki charakter pomieszczenia i pozwolą zachować harmonię sprzyjającą komfortowemu użytkowaniu wnętrza. Wiszące lustro doskonale będzie prezentować się w towarzystwie kinkietu, czy stylowych szafek mieszczących rozmaite akcesoria i kosmetyki. Ponadto, da nam swobodę niezbędną do wykonywania codziennych czynności higienicznych lub w przypadku Pań, swobodnego wykonywania makijażu.

Wybieramy lustro prostokątne

Stojąc przed wyborem odpowiadającego naszym potrzebom lustra, zastanówmy się jakie są nasze oczekiwania względem tego przedmiotu – czy chcemy aby obejmowało ono tylko górną część sylwetki, czy mieściło cały nasz wizerunek? Czy ma głównie pełnić funkcje użytkowe, czy dekoracyjne? Są to pytania, które niewątpliwie pomogą Wam dobrać w pełni odpowiadający waszym potrzebom model. Mając na uwadze nie tylko charakter pomieszczenia, ale też nierzadko niewielkie gabaryty łazienki najodpowiedniejszym wyborem będą lustra o mniejszej tafli, co da swobodę umieszczenia ich tuż nad odgrywającą niebagatelną rolę umywalką. Drugim, bardzo ważnym aspektem będą detale i kolorystyka lustra – pamiętajmy, że klasyczne aranżacje stronią od nadmiernej ilości ozdób, dlatego chcąc uniknąć niechcianego chaosu postawmy bezpiecznie na lustra prostokątne o jasnych barwach i uniwersalnych formach. Do wyboru w tym zakresie mamy zarówno modele ubrane w drewniane lub metalowe ramy, jak i nowoczesne lustra prostokątne bez ramy, a także lustra prostokątne z praktycznymi w użytkowaniu wieszakami.