PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Czerń we wnętrzach

Czerń we wnętrzach

Gdy w większości wnętrz dominuje biel i stonowane barwy ziemi, czasem po prostu pragnie się zmiany. Co zatem proponujemy dzisiaj, aby nieco wyróżnić się na tle najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych obecnie w wystroju rozwiązań? Czerń we wnętrzach. Nie martwcie się jednak na zapas – mamy dla niej sprawdzone towarzystwo… Dzisiaj głównym punktem programu będzie kontrast i przytulność.

Jeśli o kontraście mowa, to chyba oczywiste, że w przypadku czerni najlepiej sprawdzi się równie ponadczasowa biel. Bazując jednak wyłącznie na czarno-białej kolorystyce, może się okazać, że efektem będzie wnętrze chłodne, wręcz ascetyczne. A tego większość z nas chyba raczej wolałaby uniknąć. Z pomocą przyjdzie nam jak zwykle w takiej sytuacji niezawodne drewno, zwłaszcza w jasnym wariancie. W jego towarzystwie czerń we wnętrzach nie napawa Was już takim niepokojem, prawda? I to jest właśnie ta wspominana na początku przytulność.

Pamiętajcie jednak - nawet skontrastowana z bielą i ocieplona drewnem, czerń we wnętrzach nadal może być ryzykowna, dlatego wskazany jest tutaj umiar i zdrowy rozsądek. Czarne ściany? Co najwyżej jedna lub podłoga w tym kolorze. Belki stropowe lub ścienne również mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem. Decydując się jednak na czerń we wnętrzach, miejmy na względzie metraż pomieszczenia, a jeszcze bardziej – poziom jego oświetlenia. Nadmiar czerni w niewielkim, a w dodatku słabo doświetlonym pomieszczeniu, może sprawiać zbyt przytłaczające wrażenie i wtedy nawet przytulne drewno może się okazać niewystarczające, aby ocieplić jego atmosferę.

PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Czerń we wnętrzach