PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Jak dopasować fotele do salonu pod kątem stylu wnętrza

Fotele tapicerowane 

 
Rodzaj materiału i sposób wykończenia fotela to elementy, które wypływają nie tylko na komfort użytkowania, ale także na wygląd wnętrza. Wybór konkretnej estetyki ma kluczowe znaczenie pod kątem utrzymania wystroju salonu w jednej konkretnej stylistyce. Niezależnie od tego czy zamierzamy korzystać z fotela codziennie, czy jedynie okazjonalnie, wybrany przez nas model powinien wyrażać spersonalizowany charakter aranżacji, a jednocześnie dostarczać użytkownikom niezbędnych funkcjonalności.
 
Jak dopasować fotele do salonu? 
 
1. Fotele w stylu klasycznym
 
Wyróżnia je przede wszystkim prostota formy i subtelne akcenty, które w nienachalny sposób podkreślają ich eleganckie kształty. Wśród modeli tego rodzaju nie uświadczysz krzykliwej kolorystyki czy nadmiaru detali. Klasyczne fotele najczęściej tapicerowane są materiałami w barwach czerni, beżu i szarości dzięki czemu dobrze sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i awangardowych wnętrzach.  
 
2. Fotele w stylu skandynawskim
 
Trudno o wygodniejsze meble niż fotele tapicerowane w stylu scandi. Ergonomiczne, pozbawione przerysowania kształty w połączeniu z neutralną kolorystyką dają bardzo funkcjonalne meble, które świetnie radzą sobie zarówno w skandynawskich, jak i nowoczesnych przestrzeniach mieszkalnych. 
 
3. Fotele w stylu nowoczesnym 
 
Ponadczasowa kolorystyka i innowacyjne formy to chyba flagowe cechy tych mebli. Tradycyjne nogi zastępują tutaj najczęściej obrotowe stojaki lub metalowe stelaże, a do obicia siedziska stosuje się elegancką, acz praktyczną w użytkowaniu ekoskórę. Tego typu krzesła z powodzeniem odnajdą się  zaaranżowane w towarzystwie szklanego stołu, czy białych mebli z połyskiem. 
 
4. Fotele w stylu awangardowym
 
Nieobce są im zarówno różnorodne wzory i oryginalne detale, jak i mocne kolorystyczne akcenty, jednym słowem wszystkie te elementy, które podkreślają ich indywidualność. Do tego rodzaju foteli możemy zaliczyć fotele patchworkowe, obrotowe fotele z tworzywa sztucznego czy obite połyskującymi tkaninami fotele pikowane. Awangardowe fotele doskonale radzą sobie w towarzystwie sofy i stolika kawowego, jak i zaaranżowane w duecie z lampą podłogową w jednym z kątów sypialni czy salonu.
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Jak dopasować fotele do salonu pod kątem stylu wnętrza