PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Jak urządzić mały salon

Dobra informacja dla tych, co dysponują niewielkim metrażem – dzisiaj urządzamy salon w małej, a właściwie nawet w mini wersji (żeby nie było, że nie pamiętamy w ogóle o singlach w kawalerkach).

 
Na początek kwestie praktyczne, z gatunku oczywistych oczywistości – mały salon o powierzchni zaledwie kilku (w porywach) m2, najzwyczajniej w świecie nie pomieści zbyt dużej liczby mebli, dlatego też stawiamy wyłącznie na te niezbędne dla komfortowego po ciężkim dniu wypoczynku, czyli wygodną sofę i funkcjonalny stolik kawowy (najlepsza będzie opcja ze schowkami – na małym metrażu opcji przechowywania nigdy za wiele). Na fotel zapewne zabraknie nam już miejsca (a nawet jeśli jakimś cudem się zmieści, to może sprawiać wrażenie na siłę upchniętego), dlatego wymienimy go na o wiele mniejszych gabarytów, a spełniający podobną funkcję puf (tym razem postawiliśmy na taki w „sweterkowo-dzierganym” stylu). Zamiast lampy podłogowej dobrze sprawdzi się kinkiet lub lampa ścienna z dłuższym, umożliwiającym regulowanie kierunku światła wysięgnikiem. Na wnoszący dodatkową porcję przytulności w tym nieco pustawym salonie dywan, również znajdzie się miejsce.
 
Mały salon, poza oczywistymi uwarunkowaniami związanymi z niedoborem powierzchni i wskazaną w związku z tym umiarkowaną ilość umeblowania, rządzi się również swoimi prawami w kwestii stylu. Możemy zatem zapomnieć o przepychu czy nadmiernej dekoracyjności – tego typu aranżacje jedynie pomniejszą wizualnie pomieszczenie, dodatkowo sprawiając wrażenie (delikatnie mówiąc) kuriozalnych. Niezawodny z kolei w tym przypadku okaże się minimalizm i stonowanie, zarówno w kontekście prostych i niewymyślnych kształtów, jak i zrównoważonej kolorystyki – biele, szarości, błękity, a do tego nieco czerni i jasnego drewna.
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Jak urządzić mały salon