PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Krzesła do jadalni – jaka szerokość?

Krzesła do jadalni – jaka szerokość?

 
Zdecydowana większość krzeseł do jadalni posiada siedziska o szerokości 40-50 cm. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie krzeseł, należy pamiętać o tym, że nie mogą one zostać zbyt ciasno obok siebie ustawione – w przypadku braku wolnej przestrzeni pomiędzy nimi, osoby siedzące przy stole znajdą się w mało komfortowej sytuacji wzajemnego poszturchiwania się łokciami w trakcie spożywania posiłku. Aby uniknąć takiego scenariusza, zaleca się  pozostawienie wolnej przestrzeni przynajmniej 15 cm po obu stronach krzesła. Należy również zadbać o pozostawienie odpowiedniej przestrzeni za krzesłem, co w trakcie jego odsuwania pozwoli na uniknięcie kolizji ze ścianą, bądź stojącym w pobliżu stołu meblem.
 
Podstawowe zasady:
  • zapewnij każdej z osób siedzących przy stole przestrzeń 60-75 cm (włącznie z szerokością krzesła, które zajmuje);
  • w przypadku stołów o prostokątnym blacie, dodatkowo przy każdym z końców pozostaw wolną przestrzeń 30 cm z myślą o osobach, które będą siedzieć w tych miejscach;
  • o ile tylko metraż pomieszczenia pozwala, postaraj się zachować odległość przynajmniej 90 cm pomiędzy stołem a ścianami lub innymi znajdującymi się w pomieszczeniu meblami.
 
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Krzesła do jadalni – jaka szerokość?