PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Kupujemy szafkę RTV – pierwsze kroki

Kupujemy szafkę RTV – pierwsze kroki

 
Niezależnie od tego, czy w centralnym punkcie salonu, czy usytuowana w samym rogu pomieszczenia, szafka RTV powinna odpowiadać zarówno Twoim praktycznym potrzebom, jak i komponować się z resztą wystroju. Kwestia stylu to rzecz gustu, a tym samym bardzo indywidualna, jeżeli jednak o względach czysto praktycznych mowa, to jest kilka uniwersalnych zasad, którymi należy się kierować przy zakupie. Na co zatem przede wszystkim zwrócić uwagę przy podejmowaniu tej decyzji? 
  • Zacznij od rozmiaru. W przypadku szafki RTV sprawa jest dość prosta i oczywista – zarówno długość, jak i głębokość muszą zostać dopasowane do rozmiaru telewizora, który znajdzie się na szafce. Krótko mówiąc – długość i szerokość szafki nie mogą być mniejsze niż gabaryty telewizora. W przypadku telewizorów płaskoekranowych (LCD, plazmowy), głębokość nie ma aż tak wielkiego znaczenia – zdecydowana większość dostępnych szafek bez trudu pomieści tego rodzaju odbiorniki, więc jedynie od naszych preferencji i poczucia estetyki zależeć będzie to, jak głęboka powinna być. Jeżeli jednak ktoś posiada nieco starszy model telewizora, dobry pomiar głębokości będzie sprawą istotną. Przy ustalaniu długości, pamiętajmy z kolei, aby zastanowić się, czy na blacie szafki oprócz telewizora planujemy również umieścić inne przedmioty.
  • Przed dokonaniem zakupu szafki RTV, zastanów się również, co zamierzasz na niej lub w jej wnętrzu ulokować – czy będzie to jedynie telewizor, czy może cały zestaw kina domowego, konsola do gry lub płyty? Dopiero gdy odpowiesz sobie na to pytanie, przejdź do konkretnych poszukiwań. Jeżeli oprócz telewizora, szafka RTV stanie się również miejscem przechowywania innych sprzętów i przedmiotów, warto rozważyć zakup szafki, która oferuje nie tylko półki, ale i szuflady lub szafki, które pozwolą na ukrycie rzeczy, które niekoniecznie do eksponowania się nadają. Dodatkowo upewnij się, że mebel, który zamierzasz kupić, jest zrobiony z materiału, który wytrzyma planowane przez Ciebie obciążenie.
 
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Kupujemy szafkę RTV – pierwsze kroki