PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Ławy i stoliki kawowe - popularne style

Jak dopasować stolik kawowy do stylu wnętrza?

 
Jakie ławy i stoliki kawowe mają przeznaczenie, wiemy wszyscy. Meble te choć spełniają jednakową funkcję, różnią się między sobą nie tylko kształtami czy formą, ale przede wszystkim reprezentowaną przez nie estetyką. Wśród dostępnych współcześnie modeli możemy znaleźć m.in. ławy w stylu klasycznym, a także stoliki kawowe w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Zobacz, czym różnią się te style i dowiedz się jaki stolik kawowy będzie idealnie pasował do wystroju Twojego wnętrza. 
 
Poznaj 3 najbardziej popularne style:
 
Klasyczny
Tradycyjne stoliki kawowe bardzo często wykonywane są z bardzo wysokiej jakości drewna o różnych odcieniach. W większości tego rodzaju modeli stosuje się wygięte nogi, rzeźbienia czy inkrustowane blaty. Dzięki temu wnoszą one do wnętrza salonu ekskluzywność, a jednocześnie pozwalają na stworzenie spójnej, acz pozbawionej przerysowania aranżacji. Jest to opcja dobra dla tych, którzy chcą uzyskać elegancki i ponadczasowy wystrój pokoju dziennego. 
 
Nowoczesny
Choć „współczesny” i „nowoczesny” to pojęcia używane zamiennie, to styl modernistyczny odnosi się zwyczajnie do tego, co aktualnie jest modne i popularne. Nowoczesne wzornictwo oparte jest na jasnych barwach i prostych, acz niepozbawionych wyrazistych akcentów formach. Stoliki kawowe w stylu nowoczesnym wytwarza się najczęściej ze szkła i transparentnych materiałów, ich nogi wykonane są w wielu przypadkach z połyskującego metalu, a blaty niejednokrotnie przybierają asymetryczne kształty. 
 
Skandynawski
Ławy i stoliki kawowe w stylu scandi kochają biel oraz jasne drewno, z którego to są najczęściej wytwarzane. Dzięki połączeniu stonowanych barw i naturalnych materiałów zyskują bardzo uniwersalny design, który pozwala im świetnie odnajdywać się w wielu wnętrzach. Zarówno ergonomiczne rozmiary, jak i bijący z ich estetyki minimalizm zachęca do łączenia ich z różnorodnymi stylami.
PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Ławy i stoliki kawowe - popularne style