PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Łóżko do sypialni - jakie wybrać?

Jak wybrać łóżko do sypialni?

 
Dobrze dobrane łóżko umożliwia komfortowy sen i regenerację organizmu, a jego wybór to kwestia bardzo indywidualna. I nie mamy tu na myśli jedynie gustów, o których przecież dyskutować nie wypada, a potrzeby użytkownika, jak i możliwości aranżacyjne wnętrza. To one powinny być głównymi czynnikami decydującymi o zakupie konkretnego modelu. Aby jednak ułatwić Wam nieco to zadanie, zebraliśmy kilka uniwersalnych zasad, które mogą się okazać przydatne na drodze wyboru idealnego łóżka do sypialni. Oto one: 
 
Rozmiar wnętrza
Nie ma chyba nic gorszego, niż kupowanie łóżka „na oko”. Mamy nadzieję, że Wy sami do tej pory nie odważyliście się testować tej metody, bo znamy mnóstwo przypadków, gdzie takie zakupy kończyły się kompletnym fiaskiem, a łóżko w efekcie zajmowało zdecydowanie zbyt dużą powierzchnię sypialni. Pamiętajmy, że podstawowym warunkiem doboru idealnego modelu jest pomiar wnętrza i zdecydowanie, gdzie finalnie łóżko zostanie usytuowane. Określenie tych parametrów pozwoli zawczasu rozplanować aranżację i skutecznie wyeliminować modele, które nie odpowiadają rozmiarom naszej sypialni. 
 
Materiał
Na rynku mamy duży wybór łóżek do sypialni wykonanych z materiałów, takich jak: drewno, metal czy płyta meblowa. Łóżka drewniane cieszą się co prawda ogromną popularnością, jednak warto mieć na względzie, że nie mniej od nich wygodne są łóżka metalowe i tapicerowane. Tego rodzaju modele zapewniają zarówno wygodę, jak i wytrzymałość, która jest niezwykle istotna, jeśli łóżko ma nam służyć przez długie lata.
 
Kształt
Jeśli nasza sypialnia nie grzeszy dużymi rozmiarami, unikajmy dużych gabarytów czy nadmiaru detali – przytłoczą i zdominują wnętrze. W przypadku, gdy dysponujemy dużą przestrzenią śmiało możemy zastanowić się nad łóżkami posiadającymi np. bardzo wysokie zagłówki czy masywne ramy. Do wyboru w tym zakresie są zarówno klasyczne łóżka drewniane o prostych kształtach, jak i łóżka metalowe z kutymi ramami, a także łóżka pikowane, które będą stanowić idealne dopełnienie sypialni w stylu glamour.

Wybierz łóżko w ulubionym stylu.

PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Łóżko do sypialni - jakie wybrać?