PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Pokój na poddaszu

Marzył Wam się w dzieciństwie pokój na poddaszu? Nam zdecydowanie tak, ale niestety nigdy nie udało nam się tej dziecięcej fantazji zrealizować. Wtedy jeszcze jednak nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że to pomieszczenie niezwykle wymagające, którego urządzenie rządzi się swoimi, specyficznymi prawami. Co zatem będzie tutaj mile widziane, a co otrzymać powinno kategoryczny zakaz wstępu?

Pokój na poddaszu to przede wszystkim urocze, ale i nierzadko kłopotliwe skosy, które potrafią skutecznie ograniczyć przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania. O wysokich szafach lub regałach możemy raczej zapomnieć, ewentualnie mogąc je ustawić na jednej z nielicznych, pełnometrażowych ścian, choć i tutaj lepiej zachować ostrożność i umiar – nawet w tym miejscu, za sprawą swoich sporych rozmiarów, mogą się przyczynić do wizualnego pomniejszenia i tak już skromnej powierzchni. Zdecydowanie warto natomiast zaprzyjaźnić się z komodami, jak i półkami oraz wiszącymi regałami. Zwłaszcza te dwa ostatnie meble zaoferują nam wystarczająco dużo przestrzeni do przechowywania, równocześnie pozwalając na dopasowane do wysokości wnętrza miejsce montażu oraz stworzenie optymalnej dla nas konfiguracji.

Dosyć częstym zjawiskiem na poddaszach jest również niedobór światła, dlatego ciemne kolory ścian są tutaj raczej niewskazane. Pamiętajcie również o dobrym zaplanowaniu oświetlenia – tutaj w szczególności sprawdzą się lampy podłogowe i stołowe.
 

PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Pokój na poddaszu