Biurka w stylu skandynawskim

Biurka w stylu skandynawskim

Proste formy i kolorystyka, która będzie pozytywnie nastrajać do pracy.

Sortuj według:

Prostota i funkcjonalność w stylu scandi

Nie da się zaprzeczyć, że aranżacja gabinetu lub kącika do pracy ma ogromny wpływ na jakość wykonywanych przez nas czynności. Jeśli chcemy, aby nasza praca była efektywna i wydajna to powinniśmy zadbać, aby miejsce do niej przeznaczone było jasne, przestronne i dobrze oświetlone. Jak zatem urządzić gabinet? Jaki styl będzie najlepiej pasował do wnętrza? Pomimo dostępności wielu stylów najbardziej popularnym i najchętniej wybieranym przez klientów ciągle pozostaje styl skandynawski. Urzeka on nie tylko szerokim zastosowaniem ponadczasowych barw bieli i szarości, ale szczególnie docenianą przez minimalistów prostotą. W czym tkwi jego sekret? Przede wszystkim w tym, że stawia on na życie w zgodzie z naturą – klasyczne meble w stylu skandynawskim wykonywane są z naturalnego drewna, a na dodatki wybierane są wytworzone z naturalnych tkanin tekstylia ubrane w geometryczne wzory. Wnętrze w stylu scandi jest zatem nie tylko funkcjonalne, ale także harmonijne i przytulne, a co za tym idzie niezwykle chętnie przez nas użytkowane.

Urządzamy gabinet w stylu scandi

Styl skandynawski to nic innego jak wariacja na temat prostoty i minimalizmu, zatem mile widziane są tutaj wszystkie kolory, meble i dodatki, które te dwie cechy odzwierciedlają. Niezbędnym elementem będzie zarówno praktyczne, drewniane biurko w stylu skandynawskim, jak i wygodny fotel biurowy, który zadba o utrzymanie właściwej postawy ciała podczas pracy. Przydatne okażą się także kontenerki podbiurkowe, regały i półki, które umożliwią sprawną organizację akcesoriów i dokumentów, a co za tym idzie dadzą swobodę poruszania się po przestrzeni gabinetu. Co się zaś tyczy doboru kolorystyki postawmy przede wszystkim na uniwersalną biel, beże lub pastelowe szarości – barwy te nie tylko wyciszą aranżację, ale przede wszystkim nie będą nas rozpraszać swoją intensywnością podczas wielogodzinnej pracy.

Biurko w stylu skandynawskim – centrum życia każdego gabinetu

Klasyczne i nowoczesne – biurka w stylu skandynawskim przybierają różnorodne, acz niezwykle stylowe formy. Do gatunku klasycznych zaliczymy przede wszystkim tradycyjne biurka skandynawskie wykonane w całości z naturalnego drewna w kolorze bieli, do nowoczesnych – modele z metalowymi nogami i blatami wykonanymi np. z płyty mdf. Zarówno jedne, jak i drugie biurka mają swoich zwolenników, a dzięki zastosowanym w ich bryłach rozwiązaniom czynią wnętrze gabinetu niezwykle praktycznym i przyjemnym w codziennym użytkowaniu. Wśród dostępnych na współczesnym rynku mebli znajdziemy m.in. biurka w stylu skandynawskim z szufladkami, półkami i schowkami, funkcjonalne biurka skandynawskie dla dzieci, a także stanowiące ich doskonałe dopełnienie wygodne krzesła biurowe w stylu scandi.