Krzesła w stylu industrialnym

Dla amatorów aranżowania we wnętrzach metalowych akcentów.

Sortuj według:

Wnętrze w klimacie miejskiego loftu

Styl industrialny zyskał w ostatnich latach ogromną popularność. Chociaż przyszedł do nas dopiero w latach dziewięćdziesiątych szybko stał się symbolem oryginalności i nowoczesnego stylu życia. Czerpiąc inspirację z obszernych i wysokich loftowych przestrzeni zaczęto aranżować nie tylko miejskie lokale, ale także prywatne domy i mieszkania. Trzeba przyznać, że w dużym stopniu do zainteresowania stylem industrialnym przyczynili się designerzy, którzy sukcesywnie projektują coraz to bardziej kreatywne formy mebli. Umiejętnie łącząc walory estetyczne i aspekty funkcjonalne, tworzą elementy wyposażenia wnętrz, które wyróżniają się stylem, ale jednocześnie pozostają praktyczne w codziennym użytkowaniu. Doskonałym przykładem tego typu mebli są m.in. krzesła w stylu industrialnym.

Czym się wyróżniają industrialne krzesła?

Na pewno nietuzinkowym designem, na który składają się zarówno ich kolor, materiał, jak i  zastosowane detale. Współcześnie możemy wybrać dla siebie krzesła wykonane ze stali nierdzewnej i metalu, które ze względu na swoją estetykę doskonale podkreślają charakter aranżacji w stylu loft. Często dla zrównoważenia ich surowości stosuje się dodatkowe elementy z drewna lub skórzaną tapicerkę (podłokietniki, oparcia). Jako że krzesła w stylu industrialnym mają najczęściej bardzo proste, pozbawione przerysowania kształty, są także wygodne i praktyczne pod kątem eksploatacji. Dzięki dostępności rozmaitych form możemy z powodzeniem wykorzystywać ich walory zarówno podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak: spożywanie posiłków, czy podczas weekendowego relaksu w rodzinnym gronie.

Gdzie zaaranżować krzesło w stylu industrialnym?

Wykonane z metalu lub stali nierdzewnej krzesła industrialne doskonale odnajdą się w kuchni, zaaranżowane np. przy drewnianym stole. Dzięki swoim ergonomicznym formom nie zajmą zbyt wiele miejsca, a przy tym nie ograniczą komfortu niezbędnego podczas celebrowania wspólnych posiłków. Modele tapicerowane skórą naturalną ze względu na swoją elegancką estetykę świetnie dopełnią wystroju salonowo - jadalnianej przestrzeni. Obite miękkimi materiałami industrialne krzesła wniosą do wnętrza przytulność, a przy tym podkreślą nietuzinkowy charakter aranżacji. Zbliżone formą do kształtu fotela krzesło w stylu industrialnym dobrze spełni swoją rolę także w sypialni – zaaranżowane przy toaletce lub przy stoliku kawowym w rogu pokoju dostarczy wygody podczas pielęgnacji urody, czy czytania ulubionej lektury.