Krzesła w stylu klasycznym

Z lekkością wpiszą się w klimat każdej aranżacji.

Sortuj według:

Wybieramy krzesła w stylu klasycznym

Różnorodność i bogata oferta producentów w zakresie modeli krzeseł niejednego z nas przyprawia o zawrót głowy. Współcześnie możemy śmiało wybierać spośród rozmaitych kolorów, kształtów i form wykończenia, dostosowując wybrane modele do indywidualnych potrzeb i wystroju aranżacji. Aby jednak takie zakupy nie skończyły się fiaskiem, a klasyczne krzesła służyły nam przez długie lata, powinniśmy kierować się kilkoma uniwersalnymi zasadami, które uwzględniają zarówno walory estetyczne, jak i priorytetowe w tym przypadku aspekty funkcjonalne.

Jaki materiał krzesła wybrać?

Najpopularniejsze obecnie są krzesła drewniane i tapicerowane, nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się także krzesła wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Każdy z tych modeli ze względu na zastosowany materiał posiada inne zalety. Klasyczne krzesła drewniane są co prawda bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, a do tego mają bardzo uniwersalny design, jednak posiadają mało elastyczną strukturę, która przy wielogodzinnym użytkowaniu może wywołać u osoby siedzącej nieznaczny dyskomfort. Podobnie jest w przypadku krzeseł plastikowych, dlatego, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych bólów pleców do minimum, często stosuje się miękkie tekstylia, które umieszczane są na siedziskach lub oparciach. Niezaprzeczalną zaletą krzeseł tego typu jest natomiast prostota użytkowania i łatwość w utrzymaniu ich w czystości – w ich przypadku problemu nie stanowi nawet nieopatrznie rozlana przez dziecko zupa czy sok pomarańczowy. Alternatywą dla tego rodzaju modeli pozostają tapicerowane krzesła w stylu klasycznym, które oprócz miękkiego obicia posiadają także wygodne oparcia, a nierzadko także podłokietniki. Ze względu na swój elegancki charakter najlepiej odnajdują się w pomieszczeniach, które pełnią funkcje reprezentacyjne.

Jak dopasować krzesło w stylu klasycznym do charakteru wnętrza?

W kuchni ze względu na ryzyko zabrudzenia i praktyczny wymiar aranżacji najlepiej odnajdą się krzesła drewniane. W zakresie tym mamy do wyboru krzesła z bardzo trwałego drewna palisandru, modele z rattanowymi siedziskami, jak i krzesła typu Windsor. Dobrym wyborem mogą okazać się krzesła plastikowe, które ze względu na lekką strukturę w okresie wiosenno-letnim z powodzeniem będzie można przenieść na balkon lub taras. Połączona z salonem jadalnia to miejsce, które oprócz niezbędnych aspektów funkcjonalnych potrzebuje także odrobiny ciepła i przytulności, stąd najbardziej odpowiednie w jej przypadku będą krzesła tapicerowane. Różnorodność kolorystyczna oferowanych wariantów pozwoli na swobodny dobór krzeseł do estetyki stołu jadalnianego. Odzwierciedlenie swoich upodobań znajdą u nas zarówno miłośnicy ponadczasowych barw bieli i czerni, jak i amatorzy odrobinę bardziej wyrazistych, acz ciągle uniwersalnych odcieni beżu i szarości.