Stoły w stylu industrialnym

Oryginalna estetyka, która nie wyklucza komfortu użytkowania.

Sortuj według:

Styl industrialny - sposób na nietuzinkową aranżację jadalni

Styl industrialny pomimo zarzucanej mu surowości jest doskonałym sposobem na aranżację pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Dzięki wpisanej w jego konwencję prostocie i widocznemu pod wieloma względami minimalizmowi, pozwala on urządzać wnętrza bardzo stylowo, nie zatracając przy tym niezbędnych pod kątem ich użytkowania aspektów funkcjonalnych. Otwarte loftowe przestrzenie mają wiele zalet – wysokie sufity, otwarte na siebie pomieszczenia i duże okna, które wpuszczają do środka dostatecznie dużo światła, aby rozświetlić z pozoru ponury obraz ubranego w stonowane barwy wnętrza. Drewniany stół industrialny usytuowany pomiędzy kuchnią a salonem umożliwia oddzielenie spełniających inne funkcje pomieszczeń, a także pozwala na swobodne wyodrębnienie części jadalnianej, bez konieczności wprowadzania zmian architektonicznych czy wydzielania osobnego pomieszczenia na aranżację pokoju jadalnianego.

Stoły w stylu industrialnym – kilka słów o estetyce

Stoły industrialne to elementy wyposażenia wnętrz, do których wykonania najczęściej stosuje się drewno, metal i stal nierdzewną. Dzięki temu są one bardzo trwałe, praktyczne i odporne na mogące wyniknąć w trakcie eksploatacji uszkodzenia. Za sprawą tych tworzyw stoły w stylu industrialnym przybierają bardzo wyważoną, acz oryginalną estetykę, która może być idealnym dopełnieniem loftowej przestrzeni. Mile widziane są tu dekoracyjne akcenty, takie jak: zadrapania i przetarcia, posiadające ślady rdzy śruby, jednym słowem wszystko to, co będzie wskazywało na ewentualne ślady użytkowania. Dobrze jest, jeśli stół industrialny ma widoczne w strukturze drewna słoje czy nie do końca równy blat – taki model jeszcze lepiej odda klimat dalekiego od wymuskania poprzemysłowego wnętrza. Pamiętajmy jednak,  że w zakresie wyboru odpowiedniego modelu nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie estetyką, ale także zmysłem praktycznym, który pomoże nam zakupić stół w stylu industrialnym w pełni dopasowany do naszych oczekiwań i potrzeb jadalnianego wnętrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając stół w stylu industrialnym?

Przede wszystkim na funkcjonalności, jakie dany model oferuje. Już na samym początku zdecydujmy czy stawiamy na stół tradycyjny, czy może jednak na ten rozkładany, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku przestronnych, jak i małometrażowych przestrzeni. Kluczowym czynnikiem w tym zakresie będzie zarówno ilość domowników, jak i preferowana częstotliwość użytkowania. Kolejnym priorytetem będzie rozmiar – miejmy na uwadze, że optymalna szerokość blatu stołu powinna wynosić od 90 do 100 cm, a odległość od ściany towarzyszących mu krzeseł minimum 90 cm (najlepiej, aby było to 100-120 cm). Powinniśmy także pamiętać o konieczności zapewnienia każdemu użytkownikowi przestrzeni 60-75 cm, która pozwoli mu na komfortowe spożywanie posiłków. Do wyboru w tym zakresie mamy stoły industrialne o wymiarach 160-200x90 cm oraz 180-230x90 cm.