Fotele skórzane

Fotele skórzane

Kwintesencja luksusu i mile widzianej w salonowych progach przytulności.

Sortuj według:

Funkcjonalne fotele skórzane

Fotel to mebel, który od wielu lat towarzyszy naszej codzienności. Zaprasza do odpoczynku z lekturą w ręku, umożliwia swobodne rozmowy przy filiżance kawy, czy komfortowe oglądanie telewizji. Niezależnie od tego, czy występuje samodzielnie, czy dopełnia kompletu wypoczynkowego, wygodny fotel skórzany bardzo często jest ulubionym i najczęściej użytkowanym siedziskiem w domu. I tutaj wypadałoby zadać pytanie: co decyduje o jego popularności? Jakimi cechami odznacza się komfortowy fotel?

Stylowy i funkcjonalny fotel ze skóry naturalnej to taki mebel, który łączy w sobie estetykę i praktycyzm zastosowania, dlatego jako główny jego atuty uznaje się praktyczną w użytkowaniu tapicerkę oraz wygodne i prawidłowo wyprofilowane siedzisko. Ponadto, posiada on wygodne oparcie i niezwykle użyteczne podłokietniki oraz wysokość dostosowaną do potrzeb użytkownika.

Fotel skórzany niezależnie od tego czy jest przeznaczony do użytkowania w salonie czy w sypialni, odznacza się także eleganckim designem, który niewątpliwie daje swobodę wkomponowania go w zróżnicowane stylistycznie aranżacje. Tego typu mebel dobrze odnajduje się w klasycznych wnętrzach, jak i tych inspirowanych stylem kolonialnym, nie mniej dobrze radzi sobie także w tych utrzymanych w typie nowoczesnym i skandynawskim. Główną rolę w tym temacie odgrywa jednak nie tylko kształt siedziska, ale także zastosowana kolorystyka, która powinna korespondować ze stylem wnętrza.

Wybieramy fotel ze skóry naturalnej: klasyczny fotel ze skóry naturalnej, czy fotel skórzany rozkładany?

Przeglądając propozycje foteli oferowanych przez różnorodnych producentów, nierzadko mamy problem z dokonaniem właściwego i odpowiadającego naszym potrzebom wyboru. Rozmaitość wzorów i form wielu z nas przyprawia o istny zawrót głowy, dlatego przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnego modelu warto zastanowić się jakie role fotel ma w danym pomieszczeniu spełniać.

Jeśli fotel będzie w większości pełnił funkcję dekoracyjną, wybierzmy model o oryginalnym kolorze i nieszablonowym designie – w tym przypadku świetnie sprawdzi się fotel patchworkowy czy ten z wyrazistymi motywami wzorniczymi. Jeśli natomiast będzie on często użytkowany lub okazjonalnie posłuży nam podczas krótkiej drzemki, zdecydujmy się na fotel rozkładany, który dzięki stosownym udogodnieniom szybko przeobrazi się z wygodnego siedziska w komfortowy mebel do spania. Przykładem takich modeli mogą być m.in. fotel skórzany rozkładany i fotel z podnóżkiem.

Kolejną ważną kwestią, która niewątpliwie wpłynie na satysfakcję użytkowania tego mebla jest materiał obiciowy jakim został pokryty fotel. Tapicerka powinna być przecież nie tylko miękka  i przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Ostatnim aspektem wyboru pozostanie natomiast kształt i styl, o którym powiemy kilka słów w dalszej części tekstu.

Stylowe fotele: nie tylko fotele skórzane do salonu, ale też skórzane fotele biurowe

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że forma, jak i styl fotela powinny współgrać z wystrojem i charakterem salonowego wnętrza, dlatego w naszej ofercie znalazły się zarówno klasyczne, jak i nowoczesne fotele tapicerowane ze skóry naturalnej, które dzięki uniwersalnej urodzie znakomicie wpiszą się w klimat różnorodnych konwencji aranżacyjnych. Znajdziecie tu m.in. fotele klubowe, fotele nowoczesne o podszytych sporą dawką moderny formach, fotele obrotowe, jak i designerskie fotele skórzane do salonu w kształcie jaja, czy niezwykle modne fotele uszaki, których tapicerka stanowi połączenie różnorodnych tkanin, a pozostałe elementy są wykonane z materiałów takich jak np. metal, drewno czy tworzywa sztuczne. Rozmaitość dostępnych wariacji kolorystycznych sprawi, że wybrane przez Was fotele niezależnie od modelu idealnie wpiszą się w reprezentacyjny charakter pokoju dziennego, w którym z gracją będą pełnić funkcje zarówno estetyczne, jak i użytkowe. Ich dodatkową zaletą jest to, że wiele z nich z powodzeniem wykorzystacie także w zakresie dopełnienia wystroju sypialni czy biurowej przestrzeni.

W miejscu tym wypada także wspomnieć o wchodzących w skład naszej oferty skórzanych fotelach biurowych, które świetnie sprawdzą się nie tylko jeśli o dyrektorskich i managerskich gabinetach mowa, chociaż prawdą jest, że w takich odnajdą się najlepiej. Tego typu fotele skórzane to przede wszystkim te z podłokietnikami, wygodnymi oparciami i podstawą w formie stojaka, często uzupełnionego o dodatkowe mobilne kółka. Największą zaletą oprócz funkcjonalności, która przejawia się pod odporną na uszkodzenia tapicerką jest estetyka, która ze względu na strukturę materiału wyróżnia się nieprzeciętną elegancją.