Fotele w stylu awangradowym

Meble, które uwielbiają bywać na salonach - w szczególności tych pozostających w bliskiej przyjaźni z ekstrawagancją.

Sortuj według:

Co wyróżnia fotele w stylu awangardowym?

Awangardowe fotele to meble, które uwielbiają bywać na salonach - w szczególności tych skrajnie ekstrawaganckich i designerskich. Chociaż są one nie mniej wygodne niż klasyczne modele mebli wypoczynkowych, uwagę użytkowników zwracają w pierwszej kolejności nie funkcjonalnością, a oryginalną stylistyką. Patrząc na nie można pomyśleć, że są projektowane w myśl zasady: im bardziej niestandardowo, tym lepiej. I słusznie, gdyż nieobce są im zarówno wszelkie abstrakcje, jak i asymetrie czy eklektyczne zestawienia materiałów, takich jak: drewno, metal, stal nierdzewna czy skóra naturalna.

Projektanci współcześnie umiejętnie eksperymentują z kształtami, formami i kolorystyką skutkiem czego powstają fotele w stylu awangardowym doskonale łączące w sobie wyszukaną estetykę i możliwość praktycznego zastosowania. Wśród proponowanych przez światowych producentów modeli możemy znaleźć m.in. wygodne fotele z praktycznymi podnóżkami, fotele obrotowe lub fotele mobilne, czy niezwykle komfortowe fotele uszaki.

Awangardowe fotele do salonu i nie tylko

Jeśli do tej pory myśleliście, że fotele odnajdują się tylko i wyłącznie w salonowej przestrzeni to pora wyprowadzić Was z błędu - meble te przecież niejednokrotnie już udowodniły jak dobrze czują się we wnętrzach o innym przeznaczeniu.

W sypialni fotele często aranżowane są w roli dodatkowego wyposażenia, które ma urozmaicić wystrój wnętrza. Nierzadko towarzyszy im wtedy stolik kawowy i wysoka lampa podłogowa. Filiżanka kawy wczesnym rankiem czy wieczór z książką w ręku? W tej konfiguracji fotele sprawdzają się idealnie. Podobne przeznaczenie fotele mają także w biurowym gabinecie, gdzie pozwalają nie tylko na chwilę oddechu w ciągu dnia, ale także na eleganckie przyjmowanie odwiedzających nas gości. Najlepiej w tym zakresie sprawdzają się nowoczesne fotele z ekoskóry lub te o tapicerowane o klasycznym designie. Fotele zaaranżowane w pokoju dziecięcym to współcześnie także często spotykany widok – tam przede wszystkim dostarczają nam wygody podczas karmienia niemowlaków czy czytania bajek niecierpliwie wyczekującym ekscytujących przygód dzieciakom.

Jak więc widzicie nawet oryginalne fotele awangardowe mogą mieć wiele różnorodnych zastosowań. Trzeba jednak pamiętać, że sukces ich aranżacji w danym pomieszczeniu leży nie tylko po stronie wygodnej w użytkowaniu formy, ale także wpływającej na wystrój wnętrza estetyki.

Jaki fotel awangardowy wybrać, aby podkreślał oryginalny klimat wnętrza?

Propozycją skierowaną w stronę salonów inspirowanych stylem glamour będą bogato zdobione fotele ludwikowskie z wygiętymi nóżkami, w stronę sypialni – pokryte delikatnym aksamitem fotele glamour pikowane. Oryginalną aranżację gabinetu w stylu kolonialnym lub industrialnym podkreślą fotele tapicerowane skórą naturalną lub ekoskórą. W zakresie tym z powodzeniem można postawić np. na te o postarzanym designie lub nawiązującym do estetyki w typie vintage. Fotele patchworkowe lub fotele nowoczesne na stojakach będą natomiast dobrym wyborem jeśli najbliższe Twoim gustom nietypowe połączenia motywów wzorniczych i pełna ekspresji kolorystyka.