Fotele w stylu skandynawskim

Fotele w stylu skandynawskim

Sposób na przytulne i komfortowe, żyjące w zgodzie z naturą wnętrza.

Sortuj według:

Fotele – styl skandynawski w nowoczesnym wydaniu

Królowie relaksu, czyli nasze fotele skandynawskie, to nie tylko udany sposób na chwile wytchnienia i odpoczynku w domowym zaciszu, ale również pełne niezobowiązującej elegancji meble, które swą obecnością uświetnią niejeden salon. Nasza oferta foteli w stylu scandi, to stonowana kolorystyka, oscylująca głównie w rejonach klasycznych barw Ziemi, oraz tradycyjne wzornictwo, niejednokrotnie wzbogacone jednakże subtelnymi wpływami retro.

Fotele styl skandynawski kochają za uniwersalną estetykę, która w połączeniu z neutralnymi barwami sprawia, że nie jest zarezerwowana jedynie dla pomieszczeń takich jak kuchnia, czy jadalnia – doskonale odnajdzie się także we wnętrzach salonu dodając mu przy tym lekkości i niezbędnej w codziennym użytkowaniu przestrzenności.

Skandynawski fotel wyposażony w wygodne oparcie i praktyczne podłokietniki czy znajdujący się w komplecie podnóżek to mebel nie tylko o przytulnym, ale też odzwierciedlającym zamiłowanie do minimalizmu designie, który sprawi, że pokój dzienny będzie nas zapraszał do przebywania w jego wnętrzu.

Dlaczego warto mieć fotel w stylu skandynawskim?

Wracając do domu po trudach dnia codziennego często nie marzymy o niczym innym, jak o chwili wytchnienia na wygodnej kanapie lub w objęciach miękkiego fotela. Bo czy jest coś lepszego niż popołudniowy relaks w domowych pieleszach? Fotele skandynawskie nie bez powodu zjednały sobie sympatyków w najróżniejszych częściach świata – najpierw szturmem podbiły serca Norwegów, teraz zdobyły sympatię i uznanie Polaków, pojawiając się licznie w nowocześnie urządzanych wnętrzach. Co je wyróżnia? Meble te kuszą nie tylko przytulnością form, ale przede wszystkim uniwersalnym designem i oszczędnością użytych do ich ozdabiania detali, co pozwala na wkomponowywanie ich w konwencje różnorodnych stylistyk.

Fotele w stylu skandynawskim to bowiem nie tylko udana wariacja na temat prostoty i wygody, ale przede wszystkim kwintesencja harmonii i życia w zgodzie z naturą. Minimalistyczna estetyka w połączeniu z miękkimi obiciami i drewnianymi nogami sprawia, że meble te wnoszą do wnętrza sporą dawkę ciepła i przytulności sprzyjającej komfortowemu użytkowaniu przestrzeni mieszkalnej.

Jak dopasować fotel w stylu skandynawskim do stylu wnętrza?

Przed wytypowaniem konkretnego modelu pamiętajmy, że dobrze dobrany fotel powinien korespondować z ogólnym wystrojem wnętrza. Jeśli zatem w naszym salonie dominują przede wszystkim odcienie bieli to zdecydujmy się np. na fotel skandynawski utrzymany w barwach stonowanej szarości lub granatu. Dla uzyskania kontrastu wybierzmy natomiast fotel w stylu skandynawskim o żywej barwie fioletu czy słonecznej żółci – będzie oryginalnie wyróżniał się na tle stonowanego kolorystycznie wnętrza.

Wśród wchodzących w skład tego działu modeli z łatwością znajdziecie m.in. fotele nowoczesne pikowane, fotele skandynawskie z tworzywa sztucznego, czy niezwykle fotele bujane na biegunach, które dzięki zróżnicowanej kolorystyce równie dobrze co w salonie, odnajdą się w sypialni, jadalni i gościnnej części gabinetu.