Komody drewniane

Komody drewniane

Ciepła barwa naturalnego drewna wniesie do sypialni dodatkową porcję przytulności.

Sortuj według:

Komody z drewna

Nasze komody drewniane to stylistyczna mieszanka wybuchowa, w której spotkać można zarówno neutralność stylu skandynawskiego, jak i pełną ekspresji modernistyczną awangardę. Nie zabraknie także propozycji idealnych do wnętrz prowansalskich, shabby chic czy rustykalnych; tak samo miłośnicy aranżacji na styku konwencji retro i vintage z pewnością znajdą tu także coś dla siebie – drewno jak zwykle udowadnia swoją wszechstronność i neutralną estetykę, które z łatwością i sukcesem odnajdą się w zróżnicowanych wystrojach wnętrz. Jedno natomiast pozostaje niezmienne – emanujące ciepłym powabem drewno, które nigdy nie wyjdzie poza nawias wnętrzarskiego szyku, dlatego wprowadzając drewniane komody do swego domu, możemy mieć całkowitą pewność, że wybór ten cieszyć nas będzie swą nieprzemijającą aktualnością przez długie lata.

Drewniane komody do salonu i jadalni

Poza oczywistymi względami estetycznymi, meble te niosą ze sobą również duży stopień funkcjonalności, która przejawia się przede wszystkim w wielu możliwościach ich wykorzystania. Komody z drewna do salonu i jadalni sprawdzą się bowiem nie tylko w charakterze klasycznych komód, ale również jako meble o innym zastosowaniu. Niemożliwe? A jednak.

Drewniane komody to dobra alternatywa dla szafek RTV – nic nie stoi na przeszkodzie, aby telewizor wraz z ewentualnie towarzyszącym mu sprzętem i akcesoriami ustawić właśnie na ich blacie. To rozwiązanie jest zresztą stosunkowo często praktykowane, co świadczy o jego walorach użytkowych. Biorąc ponadto pod uwagę, że znajdujące się w naszej ofercie komody z drewna występują w wielu wariantach konstrukcyjnych, dobranie modelu, który zastąpi standardową szafkę RTV, będąc równocześnie adekwatnym do naszych potrzeb, nie powinno stanowić najmniejszego problemu. W jadalni z kolei blaty komód możemy wykorzystać w formie swoistego bufetu – często zdarza się przecież, że w trakcie rodzinnego obiadu na stole może zabraknąć miejsca dla wszystkich półmisków, albo dla zastawy stołowej, która ma być użytkowana nieco później.

Komody drewniane nowoczesne do sypialni

Z uwagi na ograniczony metraż, w wielu mieszkaniach sypialnie pełnią również przynajmniej częściową rolę garderoby – komoda sprawdzi się tutaj z powodzeniem jako zamiennik klasycznych bieliźniarek. Na tym jednak nie koniec – drewniana komoda do sypialni równie wyśmienicie poradzić sobie może w charakterze szafki nocnej ustawionych przy jednym z boków łóżka. W tym jednak przypadku sprawdzi się wyłącznie ta o niewielkich rozmiarach, a przede wszystkim o adekwatnej do łóżka wysokości, która pozwoli na swobodne sięganie do jej blatu, na którym zapewne znajdzie się też lampka nocna lub wieczorna lektura.

Komoda drewniana o większych rozmiarach będzie również stanowić świetną alternatywę dla damskiej toaletki – ustawione na blacie lustro, flakony z perfumami i posegregowane w pojemniczkach pędzle pozwolą na przygotowanie się do wyjścia czy komfortowe wykonanie makijażu. W tym temacie dobrze będzie postawić na te modele, które posiadają liczne szuflady i półki – pojemne komody bez trudu pomieszczą w swoim wnętrzu, to co zawsze powinno pozostawać w zasięgu naszej ręki.

Komody z drewna do pokoju dziecięcego

Komody drewniane odznaczają się nie tylko uniwersalizmem stylistycznym, ale także wysokim stopniem odporności na uszkodzenia stąd nikogo nie dziwi zastosowanie ich w pokojach dziecięcych. Tego typu meble świetnie spełniają swoją rolę w zakresie organizacji ubrań naszych pociech, doskonale nadają się do przechowywania szkolnych podręczników i książek, a także z powodzeniem mieszczą nawet te największe ilości zabawek. Szerokie blaty jakie posiadają dają dzieciom dodatkowo możliwość eksponowania przywiezionych z wakacji pamiątek, ramek ze zdjęciami czy ozdobnych puzderek z rzeczami osobistymi.

Funkcjonalność, funkcjonalnością, ale co ze stylistycznym dopasowaniem? Przecież nie można go całkowicie pominąć. Wybierając komody do pokoju dziecięcego trzeba mieć na uwadze, że są to zazwyczaj pomieszczenia, w których dominuje jasna lub pastelowa kolorystyka. Drewniane komody klasyczne w kolorze bieli lub komody nowoczesne w typie skandynawskim są najlepszą propozycją jeśli zależy nam na estetycznym współgraniu wszystkich elementów wyposażenia wnętrza.