Komody matowe

Neutralne barwy i pozbawiona krzykliwości estetyka.

Sortuj według:

Nowoczesne komody białe matowe

Urządzanie domu lub mieszkania niesie ze sobą konieczność podjęcia wielu decyzji – od koloru ścian poczynając, na rodzaju wykończenia mebli kończąc. Odpowiednio dobrane materiały poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz to przecież połowa sukcesu udanej aranżacji przestrzeni mieszkalnej.

Współcześnie producenci we współpracy z projektantami tworzą ciekawe i oryginalne rozwiązania, które pozwalają dostosować wybrane meble pod kątem indywidualnych preferencji użytkowania. Doskonałym przykładem tego są m.in. meble z połyskiem i meble matowe, które ze względu na swoje cechy charakterystyczne spotykają się z uznaniem miłośników różnych estetyk. Pierwsze z nich najczęściej wybierają wielbiciele minimalistycznej nowoczesności i moderny, drugie z kolei – fani klasycznego, acz niepozbawionego elegancji designu, który chętnie współpracuje z wieloma stylami.

My jednak ze względu na zawartość tego działu skupimy dzisiaj swoją uwagę na meblach o matowym wykończeniu, a dokładnie na komodach matowych, które mają Wam naprawdę wiele do zaoferowania zarówno w kwestii estetyki, jak i organizacji domowej przestrzeni.

Komoda biała matowa – nie tylko do salonu i jadalni, ale też do sypialni

Białe komody ceni się nie tylko za prostotę formy i neutralne wykończenie, ale także funkcjonalności jakie w związku ze swoją estetyką oferują. Tego typu meble dzięki rezygnacji z dekoracyjności i dużej ilości detali na rzecz ergonomicznych form, doskonale sprawdzają się w zakresie przechowywania nie tylko odzieży czy akcesoriów codziennego użytku, ale także podręcznych bibelotów, które chcemy mieć w zasięgu ręki. W jakich pomieszczeniach dobrze spełnią swoją rolę białe komody?

Przede wszystkim w dobrze nam znanych salonach, w których mogą spełniać się zarówno w temacie organizacji pamiątek z wakacji czy filmów DVD, jak i stworzyć miejsce do przechowywania ważnych dokumentów. Ich blaty mogą być także z powodzeniem wykorzystane w temacie eksponowania ramek ze zdjęciami, porcelanowych bibelotów czy doniczek z kwiatami. Komody białe matowe mogą  także odnaleźć się w zastępstwie klasycznych szafek RTV – to współcześnie bardzo często praktykowane rozwiązanie, które pozwala na ekonomiczne wykorzystanie dostępnego metrażu.

Komoda biała matowa z półkami lub przeszklonymi szafkami to także ciekawa propozycja w zakresie aranżacji jadalni. Zgodzicie się chyba, że tego rodzaju rozwiązanie jest nie mniej eleganckie niż pełnowymiarowe kredensy czy witryny, które najlepiej spełniają swoją rolę w temacie organizacji zastawy stołowej, porcelany i butelek z alkoholami.

W sypialni natomiast białe komody o matowym wykończeniu często pełnią funkcje tradycyjnych bieliźniarek. Tutaj w przeciwieństwie do niektórych pomieszczeń, najlepiej sprawdzają się modele z dużą ilością półek i szuflad, które dadzą dość dużo miejsca na rozmieszczenie rzeczy osobistych i mniejszych elementów garderoby.

Na nic jednak zda się wymienianie wszystkich zalet białych komód, jeśli nie gustujecie w przypisanej im kolorystyce. Wolicie nieco bardziej wyraziste barwy? Preferujecie komody w odcieniach czerni? W takim razie czytajcie dalej…

Eleganckie komody czarne matowe

Dużą zaletą matowych komód jest to, że prezentują się pięknie i elegancko niemalże w każdym wnętrzu. Jest tutaj jednak jeden warunek: muszą być odpowiednio dobrane pod kątem kolorystyki. Komoda czarna matowa raczej nie polubi się z jaskrawymi odcieniami żółci czy różu, jak i nie wkomponuje się dobrze w klimat wnętrza, w którym niepodzielnie królują pastelowe barwy. Z jakimi kolorami zatem najlepiej łączyć czarne komody?

Zapewne nie będzie to dla Was żadnym zaskoczeniem, że czarne komody matowe świetnie wypadają w towarzystwie białych mebli i dodatków. Uniwersalna i jasna biel doskonale łagodzi wyrazisty odcień czerni, pozwalając tym samym na stworzenie oryginalnego kontrastu. W temacie tym można postawić zarówno na komody niskie, jak i te wysokie, z półkami lub szufladami, należy jednak pamiętać, aby wybrane przez nas modele były dostosowane do planowanego przez nas sposobu przeznaczenia.

Czarne komody ciekawie mogą prezentować się także w połączeniu z kolorami złota i srebra, czy przykuwającej wzrok czerwieni. W tym temacie najlepiej jest wybrać komody glamour, które najlepiej odzwierciedlają wyrafinowany i awangardowy klimat tej estetyki. Decydując się na tak wyraziste połączenia dobrze jest jednak zachować umiar w zakresie doboru poszczególnych elementów – dzięki temu w łatwy sposób unikniemy niepożądanego efektu przesady.