Komody w stylu awangardowym

Designerskie komody – meble, które lubią się wyróżniać.

Sortuj według:

Kochasz ekstrawagancję? Postaw na awangardę!

Awangardowe wnętrza to wnętrza, które lubią się wyróżniać i przyciągać uwagę. W aranżacjach opierających się na tym stylu nic nie jest oczywiste, a zastosowane rozwiązania zaskakują niemalże na każdym kroku – zestawienie poszczególnych elementów we wnętrzach często w niczym nie przypomina tradycyjnego, a forma poszczególnych mebli niejednokrotnie budzi podziw połączeniem oryginalnego stylu i funkcjonalności.

Ponadto, styl awangardowy jest zaprzeczeniem wszelkiej nudy i monotonii, czego przykładem są niezwykle kreatywne i udane w skutkach kompilacje wyrazistych barw oraz detali. Energetyczna pomarańcza, orzeźwiająca żółć czy ognista czerwień – styl awangardowy nie boi się oryginalności. Chętnie jednak czerpie inspirację ze stylu nowoczesnego, skutkiem czego w awangardowych wnętrzach często są proste w formach i minimalistyczne dodatki, które pozwalają zachować balans pomiędzy dobrym gustem, a niemile widzianym efektem przesady.

Komody awangardowe do salonu, które lubią się wyróżniać

Mieszanka nieszablonowej estetyki i funkcjonalności – tak najkrócej można opisać dostępne w naszej ofercie komody w stylu awangardowym. Meble te dzięki zastosowaniu do ich wykonania najwyższej jakości materiałów takich jak: metal, szkło, drewno i stal doskonale odzwierciedlają oryginalny charakter designerskich aranżacji.

Stanowiące reprezentację tego działu awangardowe komody do salonu przykuwają uwagę zarówno ciekawą kolorystyką, jak i asymetrycznymi formami, a także nietypowymi połączeniami detal. Na nie mniejszą jednak uwagę w ich przypadku zasługuje pozostająca wspólnym mianownikiem wszystkich modeli funkcjonalność. Co prawda to ich estetyka najsilniej oddziałuje na wystrój wnętrza, ale to szuflady, szafki i półki pozwalają na praktyczne wykorzystanie zalet tych mebli.

To właśnie dzięki udanej syntezie estetyki i funkcjonalności nasze komody awangardowe mogą nie tylko oryginalną ozdobą salonu, ale przede wszystkim dawać niezbędną do komfortowego użytkowania przestrzeni mieszkalnej swobodę organizacji rzeczy osobistych oraz akcesoriów.

Komody w stylu awangardowym: drewniane czy metalowe?

Komody możemy aranżować opierając się o dwie podstawowe zasady: harmonii lub kontrastu. Spójne stylistycznie wnętrze wygląda co prawda estetycznie i nastraja nas pozytywnie, jednak w tym przypadku musimy mieć na uwadze, że awangardowe aranżacje zdecydowanie bardziej skłaniają się w stronę tego co oryginalne i nieszablonowe. W awangardowych wnętrzach doskonale prezentować się będą np. komody industrialne z metalu – postawione w bliskim sąsiedztwie skórzanej kanapy i drewnianej ławy podkreślą industrialną estetykę aranżacji.

Awangardowe komody nowoczesne z drewna świetnie sprawdzą się z kolei w nieco bardziej łagodnych klimatach.  Dobrym wyborem w tym temacie może być np. wykonana metodą patchworkową drewniana komoda w kwiatowe wzory, która na przekór industrialnej surowości wniesie do wnętrza nutę wiosennego optymizmu. Inną, odrobinę bardziej elegancką alternatywą będzie drewniana komoda, której fronty szuflad ozdobione są eklektycznymi uchwytami, efektami postarzenia lub skórą naturalną.