Komody w stylu glamour

Dla tych, którzy kochają ekstrawagancję.

Sortuj według:

Glamour – styl, który kusi wyrafinowaniem

Glamour to jeden z tych stylów, który ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Tych drugich najpewniej z uwagi na jego ekstrawagancki charakter, z którym zadeklarowanym miłośnikom minimalizmu jest zwyczajnie nie po drodze. Choć styl ten posiada wiele charakterystycznych elementów, czerpie inspiracje z różnych estetyk, a wszystko po to, aby wyróżniać się z tłumu i dać użytkownikom poczucie luksusu oraz wyrafinowania. Nie bez powodu przecież mawia się, że jest to styl teatralny – za czasy jego świetności uznaje się bowiem złotą erę Hollywood. To właśnie wtedy szyk i elegancja zaczęły spotykać się z nowoczesnością, dając tym samym aranżacje pełne przepychu i blasku. Stąd wnętrza w stylu glamour to przede wszystkim te inspirowane atmosferą wielkiego miasta, którym daleko do swojskości i naturalności znanej m.in. skandynawskiej czy klasycznej estetyce.

Meble glamour projektowane są w oparciu o wyrazistą kolorystykę i kształty, którym nie sposób odmówić wysublimowania czy dekoracyjności. Niezwykle istotne są tu szczegóły, takie jak: zastosowane materiały, detale i sposób wykończenia, które podkreślają ich nietuzinkowy charakter.

Inspirowane hollywoodzkim szykiem komody glamour

Komody w stylu glamour to elementy wyposażenia wnętrz, które zasługują na uwagę  nie tylko ze względu na niepospolity design, ale także aspekty funkcjonalne jakie ze sobą niosą. Stosowane do ich wykonania materiały, takie jak: drewno, metal, szkło i stal nierdzewna, pozwalają swobodnie łączyć elegancką estetykę z praktycyzmem zastosowania. Nieobce są im zarówno odważne połączenia barw – złoto czy srebro zdecydowanie zalicza się do grona ich ulubionych - jak i oryginalne kształty.

Komody glamour często czerpią inspirację z mebli ludwikowskich, czego przykładem są charakterystyczne dla nich kabriolowe nóżki czy błyszczące detale zdobiące fronty szuflad. Nawiązanie do barokowej estetyki przejawia się także poprzez motywy wzornicze, takie jak: rzeźbienia i ornamenty, które stosowane są w przypadku mebli drewnianych, jak i tych o połyskującej strukturze.

Tego typu komody chętnie eksperymentują także z klasycznymi barwami bieli i czerni, które w połączeniu z oryginalnymi formami nabierają zupełnie innego charakteru. Komody glamour białe z elementami szkła czy czarne komody glamour na wysoki połysk – to tylko niewielka część tego, co projektanci mają Wam w tym temacie do zaoferowania.

Komoda glamour biała czy czarna?

Zarówno pierwsza, jak i druga opcja wydaje się być niezwykle kuszącą alternatywą, jednak jak w każdym przypadku, każda z nich posiada swoje wady i zalety. Komody glamour białe to propozycja skierowana przede wszystkim w stronę wnętrz o nowoczesnym charakterze, jak i tych, które czytelnie nawiązują do awangardowej estetyki. Tego typu modele to także świetne rozwiązanie w zakresie aranżacji wnętrz, które napotykają ograniczenia związane z niewielkim metrażem – uniwersalna biel sprawia, że pomieszczenie nie tylko jest zachowuje jasność, ale także wydaje się być bardziej przestronne.

Czarne komody glamour to z kolei świetna alternatywa jeśli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią i możemy pozwolić sobie na odrobinę kolorystycznej ekstrawagancji. Klasyczna czerń w połączeniu z wysokim połyskiem czy odcieniami srebra daje estetykę, który idealnie oddaje wyrafinowany klimat stylu glamour.

Wybieramy komody w stylu glamour

Estetyka estetyką, jednak należy pamiętać, że to aspekty funkcjonalne decydują o komforcie użytkowania mebli. Decydując się na wybór komody glamour powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, do jakich zaliczają się m.in. wielkość pomieszczenia, rozmiar mebla oraz planowany sposób przeznaczenia.

Już na samym początku zastanówmy się gdzie komoda zostanie usytuowana oraz jakie przedmioty będziemy w niej przechowywać – czy będą to niewielkie drobiazgi, czy może mniejsze elementy garderoby? Do wyboru w tym zakresie są komody w stylu glamour, które posiadają liczne udogodnienia w postaci półek, szuflad i pomysłowo zaprojektowanych schowków.

Poszukujesz eleganckiego, a zarazem oryginalnego mebla, który dopełni wystroju salonu? Szklana komoda nowoczesna glamour sprawdzi się w tej roli idealnie. Zastanawiasz się jak uzupełnić aranżację sypialni? Komoda klasyczna udekorowana kwiatowymi ornamentami w kolorze bieli wniesie romantyczny nastrój do wnętrza i nieco ożywi jego spokojną estetykę.