Komody w stylu industrialnym

Komody industrialne - dla tych, którzy chcą mieszkać niestandardowo.

Sortuj według:

Komody: styl industrialny ciągle modny

Styl industrialny, choć przyszedł do nas nie skądinąd jak z Ameryki, cieszy się nieprzemijającą popularnością od wielu już lat. Co najbardziej zaskakujące, spotyka się on z uznaniem nie tylko miłośników surowych klimatów, ale także amatorów przytulnych stylistyk. Czasy kiedy metal był tylko i wyłącznie zarezerwowany dla pofabrycznych loftów już dawno przecież minęły…

Teraz z powodzeniem surowiec ten jest wykorzystywany jako jedne z najtrwalszych tworzyw do produkcji mebli, dodatków czy oświetlenia. Jak się okazuje z dużym powodzeniem. Dzięki temu, że pozwala łatwo komponować się z innymi materiałami, takimi jak: drewno czy szkło, metal robi niezwykłą karierę na wnętrzarskiej arenie. Współcześnie wykonuje się z niego m.in. szafy, stoliki kawowe, półki, regały, a także komody w stylu industrialnym, którym to ze względu na zawartość tego działu poświęcimy w tym miejscu trochę więcej uwagi.

Komody industrialne – dla niepokornych

Po czym poznać komody industrialne? Czym wyróżniają się na tle pozostałych? Na początku trzeba wiedzieć, że komody stylu industrialnym to nie tylko te wykonane z metalu, ale także komody  drewniane z elementami stali nierdzewnej lub metalu, które w niezwykle subtelny sposób łączą właściwości dwóch skrajnie różniących się estetyką surowców. Zarówno metal, jak i drewno znajdują w przypadku tych mebli szerokie zastosowanie, które nie tylko podkreśla ich oszczędną, niekiedy wręcz surową stylistykę, ale gwarantuje także komfort i wygodę podczas użytkowania. Wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów komody industrialne często cieszą użytkowników swoim urokiem przez długie lata.

Tego typu komody drewniane posiadają najczęściej proste formy i klasyczne kształty, stronią od krzykliwej kolorystyki i nadmiaru detali, co spotyka się z uznaniem ze strony miłośników minimalizmu. Oszczędność przejawiająca się w chłodnych barwach i braku zdobień nie przypada najczęściej do gustu tym z Was, którzy w zakresie doboru elementów wyposażenia wnętrz stawiają na szeroko pojętą dekoracyjność.

Metalowe komody w stylu industrialnym

Mogłoby się wydawać, że surowy metal nie jest w stanie niczym pozytywnym nas zaskoczyć. Bo czego oczekiwać od twardego, niezbyt przyjaznego domowym wnętrzom tworzywa? Otóż okazuje się, że wbrew wszelkim pozorom, spodziewać się można naprawdę wiele. Liczne przykłady zastosowań metalowych mebli i dodatków dowodzą, że materiał ten oprócz walorów czysto praktycznych, ma także do zaoferowania walory estetyczne, czego doskonałym przykładem są komody industrialne dostępne w naszej ofercie.

Wśród oferowanych przez światowej klasy producentów modeli znajdziecie wiele współcześnie modnych wariacji kolorystycznych, ubranych w całą masę praktycznych rozwiązań, które pozwolą Wam na komfortowe zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej. Zarówno minimalistyczna komoda z drewna i metalu, jak i inspirowana wzornictwem lat 50. i 60. komoda w stylu industrialnym ze względu na swój uniwersalny design doskonale odnajdzie się we wnętrzach, gdzie u podstaw aranżacji leży styl klasyczny lub nowoczesny. Posiadająca asymetryczne kształty komoda industrialna, czy ta z eklektycznymi detalami i bogato zdobionymi frontami szuflad, będzie z kolei stanowić świetne dopełnienie awangardowego wystroju wnętrza.

W zakresie tym dysponujemy wyborem pomiędzy wysokimi a niskimi komodami industrialnymi, które ze względu na odróżniające je gabaryty będą dobrze spełniać swoje funkcje w pomieszczeniach o różnorodnym przeznaczeniu. W jakich konkretnie? O tym kilka słów opowiemy w ostatnim akapicie.

Do jakiego wnętrza będzie pasować komoda w stylu industrialnym?

Miejsce dla niej znajdzie się zarówno w salonie, jak i sypialni, do rozważenia pozostaje także kwestia usytuowania jej w jadalni. W pokoju dziennym mebel ten z powodzeniem odnajdzie się w roli stolika RTV, jak i stworzy przestrzeń do ekspozycji dekoracyjnych bibelotów. Zaaranżowana w jadalni industrialna komoda vintage z szafkami będzie stanowić doskonałą alternatywę dla okazałego kredensu czy witryny, dając tym samym swobodę organizacji sztućców, bielizny i zastawy stołowej. Komoda klasyczna z szufladami najlepiej z kolei spełni swoje zadanie w sypialni – niewielkich rozmiarów mebel zastąpi klasyczną bieliźniarkę i dopełni wyposażenia wnętrza, dając przestrzeń do przechowywania bielizny czy innych, mniejszych elementów garderoby.