Komody na wysoki połysk

Komody na wysoki połysk

Komody z połyskiem to propozycja dla tych, którzy chcą pozostać w bliskiej przyjaźni z nowoczesnym designem.

Sortuj według:

Nowoczesne komody z połyskiem – więcej niż przechowywanie

Komody nie od dziś zaliczają się do grona mebli cieszących się szczególną popularnością, a tym samym najchętniej wykorzystywanych w naszych wnętrzach. Nie ma pomieszczenia, w którym nie byłyby w stanie sobie poradzić – zarówno w sypialni czy w salonie (gdzie dodatkowo nierzadko pełnią funkcję szafki pod telewizor), jak i w innych pokojach, radzą sobie wyśmienicie, wnosząc do wnętrza zarówno funkcjonalność, jak i styl. Bo to nie tylko meble praktyczne, ale i mogące w kwestii wystroju zdziałać wiele dobrego, zwłaszcza komody na wysoki połysk. Dlaczego one w szczególności? Komoda z połyskiem niesie ze sobą wszystkie walory charakterystyczne dla mebli w wysokopołyskowym wykończeniu – dobrze współpracuje ze znajdującym się we wnętrzu światłem (zarówno naturalnym, jak i sztucznym), a tym samym może się okazać przydatna zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, jak i tych stosunkowo ciemnych.

I niech Wam się nie wydaje, że komody z połyskiem to propozycja, która znajdzie zastosowanie wyłącznie w nowoczesnych aranżacjach – spójrzcie tylko na naszą ofertę, a przekonacie się, że komoda na wysoki połysk to nie tylko ta wyraźnie inspirowana nowoczesnością, ale i minimalistyczne modele, których uniwersalna estetyka z sukcesem wkomponuje się również w inne style wystroju wnętrz.

Komoda biała na wysoki połysk – postaw na praktyczny wymiar designu

Wybór komody powinien być przemyślany i podlegać kilku najważniejszym kryteriom. W pierwszej kolejności należy ustalić jej lokalizację w pomieszczeniu. Jeśli interesują nas komody na wysoki połysk, warto wybrać miejsce dla nich tak, aby jak najwięcej czerpały ze znajdujących się w pomieszczeniu źródeł światła, dzięki czemu w pełni wykorzystamy ich potencjał. Komoda biała na wysoki połysk, rozjaśni wnętrze i nada mu lekkości, nawet jeśli będzie to model o pokaźnych gabarytach. Pamiętajmy także, aby przed zakupem zastanowić się również, co zamierzamy w komodzie przechowywać – odpowiedź na to pytanie pomoże nam w podjęciu decyzji o tym, czy będziemy potrzebować modelu wyłącznie z szufladami czy z szafkami, czy może takiego, który łączy oba te rozwiązania konstrukcyjne.

Komody na wysoki połysk z szufladami sprawdzą się szczególnie dobrze jeśli będziemy przechowywać w nich rzeczy o mniejszych gabarytach, np. drobne bibeloty w typie ładowarek do telefonu. Duże komody z zamykanymi szafkami i półkami świetnie z kolei spełnią swoją rolę w zakresie organizacji odzieży, zastawy stołowej czy albumów ze zdjęciami a nawet książek.

Komoda na wysoki połysk czarna czy komoda matowa drewniana?

Nowoczesne komody wysokim połyskiem zwracają uwagę miłośników współczesnego designu, nie mniejszym jednak zainteresowaniem cieszą się także komody matowe, które stanowią doskonałą alternatywę dla mebli z połyskiem. Zarówno pierwsze, jak i drugie z nich mają wiele zalet, jednak ze względu na specyfikę wykończenia lepiej spełniają swoją rolę w innych wnętrzach.

W jakich aranżacjach najlepiej odnajdą się komody wysokim połyskiem? Przede wszystkich w tych modernistycznych i skrajnie nowoczesnych, dobrze jednak zaprezentują się także w koncepcjach oscylujących na pograniczu glamour i awangardy. Dodatkowo, tego typu komody będą stanowić idealne rozwiązanie w przypadku wnętrz, które nie mogą pochwalić się okazałym metrażem. Trzeba jednak pamiętać, że zasada ta dotyczy tylko mebli o jasnej kolorystyce – komoda na wysoki połysk czarna raczej nie wpłynie pozytywnie na zwiększenie przestronności pomieszczenia,  którym się znajdzie.

Komody nowoczesne matowe to z kolei propozycja skierowana w stronę klasycznych i skandynawskich aranżacji lub wnętrz w typie eko. Dotyczy to szczególnie modeli wykonanych z drewna, które dzięki pełnej naturalnego wdzięku urodzie dają swobodę w zakresie wykreowania przytulnej i ciepłej estetyki wnętrza, będąc jednocześnie trwałe i praktyczne w użytkowaniu. Komody drewniane z powodzeniem odnajdują się zaaranżowane w salonach i sypialniach, nie stanowi problemu umieszczenie ich także na przedpokoju czy w pokoju dziecięcym – to meble o uniwersalnym designie, który daje szerokie możliwości ich zastosowania.