Komody wysokie

Komody wysokie

Dla miłośników połączenia tradycji i nowoczesności.

Sortuj według:

Komody wysokie – mistrzowie organizacji

Komoda to inspirowany kształtem skrzyni mebel, który znany był już w XVII wieku. Przybierająca wówczas bardzo dekoracyjny wygląd i posiadające okazałe gabaryty komoda, chętnie aranżowana była w królewskich dworach, gdzie stanowiła oryginalną ozdobę sypialnianych wnętrz. Bijąca z jej kształtów prostota i uniwersalność sprawiła, że przez kolejne lata szturmem podbijała nawiązujące do wielu różnorodnych stylów aranżacje.

Wysoka komoda została stworzona przede wszystkim po to, aby umożliwiać komfortowe przechowywanie bielizny i mniejszych elementów garderoby. Przejawiająca się w zastosowanych w jej przypadku szufladach funkcjonalność umożliwiła zagospodarowanie jej także na wszelkiego rodzaju bibeloty i akcesoria codziennego użytku, co w konsekwencji znacząco przyczyniło się do jej spopularyzowania i zwiększenia komfortu użytkowania przestrzeni mieszkalnej.

Wysokie komody do salonu i nie tylko

Zmieniające się trendy sprawiły jednak, że także komody przeszły swego rodzaju metamorfozę – początkowo niskie, masywne bryły zmieniły nieco swoje klasyczne kształty i sukcesywnie zaczęły pojawiać się na rynku w nieco bardziej uszczuplonych formach. Wysokie komody z szufladami szybko zaskarbiły sobie sympatię szerokiego grona użytkowników, co zaowocowało tym, że po dzień dzisiejszy chętnie aranżowane są zarówno w salonach, jak i przedpokojach czy sypialniach.
W tym temacie należy jednak pamiętać, że dobrze dobrane komody to meble, które będą nie tylko ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim dadzą możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni, a co za tym idzie podkreślenia funkcjonalności pomieszczenia w którym się znajdą. Wśród dostępnych modeli znajdziecie wykonane z naturalnego drewna, klasyczne komody wysokie i komody skandynawskie, jak i wykonane z różnorodnych materiałów designerskie wysokie komody z szufladami idealnie wpisujące się w konwencje zarówno loftowych, jak i awangardowych czy nowoczesnych aranżacji.

Wysokie komody do sypialni – jak wykorzystać ich walory?

Wchodzące w skład tego działu wysokie komody to meble, które oprócz tego, że świetnie spełnią swoją rolę w salonie, doskonale odnajdą się także we wnętrzu sypialni, gdzie będą stanowić bardzo praktyczne dopełnienie pełniącej rolę garderoby 3-drzwiowej szafy. Wysokie komody z szufladami dadzą swobodę do komfortowej organizacji bielizny, kosmetyków i przyborów do makijażu czy damskiej biżuterii. Ponadto, ich blat z powodzeniem posłuży do ekspozycji flakonów z perfumami, jak i dodających wnętrzu przytulności dekoracyjnych bibelotów. Ciekawym rozwiązaniem będzie tutaj także zawieszenie lustra nad komodą - nie tylko wpłynie to na estetykę aranżacji, ale przede wszystkim powiększy optycznie wnętrze.

Wysokie komody z szufladami czy komoda wysoka z półkami?

Proponowane przez nas wysokie komody dzięki precyzji wykonania i jakości użytych do ich wykonania materiałów będą cieszyć nie tylko estetycznym designem, ale też satysfakcją użytkowania przez długie lata. Do wyboru w tym zakresie dajemy Wam nie tylko komody z szufladami i komody wysokie z półkami, ale także komody niskie, które ze względu na swoje wymiary będą w stanie pomieścić rzeczy o różnych gabarytach. Znajdziecie wśród nich m.in. komody skandynawskie w kolorze drewna lub biało – drewniane, a także te na wysoki połysk.

Stanowiące reprezentację tego działu wysokie komody z szufladami najlepiej sprawdzą się w przypadku organizacji małych rozmiarów bibelotów. Miejsce w nich z powodzeniem znajdą m.in. ładowarki do telefonu, płyty CD i DVD, a także mniejsze części garderoby, takie jak np.:  bielizna, apaszki czy T-shirty. Komody wysokie z półkami najpewniej z kolei znajdą swoje zastosowanie w salonie lub jadalni – ich blat z powodzeniem posłuży w zakresie eksponowania telewizora i towarzyszących mu akcesoriów, a obszerne wnętrze pozwoli na organizację wszystkich elementów zastawy stołowej.