Rozkładane ławy i stoliki kawowe

Dzięki innowacyjnym formom nie będą przysłaniać swoimi gabarytami wnętrza, a przy tym dostarczą domownikom niezbędnych do korzystania z salonu funkcjonalności.

Sortuj według:

Urządzamy mały salon

Jak urządzić mały pokój dzienny? Jakie meble wybrać, aby nie uzyskać efektu przytłoczonego i zagraconego pomieszczenia? Z tymi i wieloma innymi problemami borykają się właściciele małometrażowych przestrzeni mieszkalnych. Urządzanie małego salonu to spore wyzwanie i trzeba nie lada kreatywności, aby wykreować nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne w użytkowaniu wnętrze. Co zatem warto wiedzieć zanim przystąpimy do projektowania salonu? Przede wszystkim postawmy na jasne, ciepłe barwy oraz wielofunkcyjne meble, które zapewnią nam optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dobrym wyborem mogą okazać się m.in. rozkładane sofy oraz rozkładane ławy i stoliki kawowe. Meble te dzięki swym innowacyjnym formom nie tylko na co dzień nie będą dominować swoimi gabarytami pomieszczenia, ale także dostarczą domownikom niezbędnych do korzystania z salonu wygód użytkowych. Na tym jednak lista ich zalet się nie kończy – czytajcie dalej.

Rozkładane ławy i stoliki kawowe: jakie posiadają zalety?

Z pewnością pierwszorzędnym ich atutem jest to, że posiadają ergonomiczne kształty i są bardzo praktyczne w użytkowaniu. Doskonale odnajdują się zarówno w towarzystwie mebli wypoczynkowych, jak i zaaranżowane w roli podstawy na dekoracyjne bibeloty. Dają swobodę odstawienia szklanki czy miseczki z przekąskami, a także umożliwiają przechowywanie akcesoriów kina domowego. Meble te są także lekkie i nie sprawiają problemów w przypadku ewentualnej relokacji, co okazuje się szczególnie przydatne podczas sprzątania czy częstej zmiany aranżacji salonu. Ich walory doceniamy także podczas wszelkich spotkań rodzinnych i towarzyskich – wyposażone w obrotowe blaty rozkładane ławy i rozkładane stoliki kawowe pozwalają na komfortowe rozmieszczenie filiżanek i przysmaków, nierzadko stanowiąc przy tym świetną alternatywę dla posiadających niemałe rozmiary stołów jadalnianych.

Rozkładany stolik kawowy czy rozkładana ława: co wybrać?

Pytanie to jest łatwe i trudne zarazem, ponieważ wybór ten podyktowany jest najczęściej rozmiarami pomieszczenia, którym dysponujemy. Zanim zatem zdecydujemy się na konkretny model upewnijmy się, że posiadamy wystarczająco dużo miejsca, a zaaranżowanie rozkładanego stolika nie poskutkuje trudnościami w swobodnym poruszaniu się po wnętrzu salonu. Rozkładana ława zdecydowanie lepiej będzie prezentować się w przestronnym wnętrzu, podczas gdy rozkładany stolik kawowy idealnie spełni swoje funkcje w salonie, w którym każdy centymetr przestrzeni jest na przysłowiową wagę złota. Kolejnym, równie istotnym co wymiary aspektem pozostanie styl i kolorystyka mebla – wśród dostępnych w naszej ofercie modeli znajdziecie zarówno kwadratowe rozkładane ławy, jak i okrągłe rozkładane stoliki kawowe, które dzięki zastosowanym barwom i materiałom pozwolą na wkomponowanie ich w klimat aranżacji inspirowanych stylem klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim czy glamour.