Ławy i stoliki kawowe w stylu nowoczesnym

Ławy i stoliki kawowe w stylu nowoczesnym

Szkło, chrom czy stal nierdzewna - moderna niejedno ma imię.

Sortuj według:

Stoliki kawowe nowoczesne

Nowoczesne stoliki kawowe to meble, których nikomu przedstawiać nie trzeba. Te wyjątkowo funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz doskonale odnajdują się przecież w każdej niemalże konfiguracji dostarczając nam tym samym wygód w codziennym użytkowaniu przestrzeni mieszkalnej. Spośród oferowanych przez producentów modeli z łatwością możemy wybrać mniejsze i większe nowoczesne stoliki kawowe odpowiadające potrzebom wielu estetyk – od minimalistycznego scandi poczynając, na wyrazistej awangardzie kończąc. Co natomiast może zaoferować Wam w tym temacie sfmeble.pl?

Stolik kawowy – nowoczesny design w parze z funkcjonalnością

Stoliki kawowe, które znajdziecie w tym dziale to meble, których największą zaletą jest nie tylko podszyty sporą dawką moderny design, ale także różnorodność w zakresie materiałów i kolorystyki oraz wielofunkcyjność, która daje dużą swobodę w zakresie aranżacji.

Wśród proponowanych przez producentów stolików znajdują się zarówno te z połyskiem, jak i te o matowym lub pół-matowym wykończeniu. Tego typu modele często wyposażone są w ergonomiczne formy i dodatkowe udogodnienia, które pozwalają na wykorzystanie ich zalet w wielu konfiguracjach. Jako przykład posłużyć mogą np. stoliki kawowe z półkami lub stoliki z umieszczonymi pod blatami schowkami, a także stoliki kawowe modułowe.

Nie brakuje tutaj także modeli wykonanych z tworzyw sztucznych, na których to reprezentację składają się stoliki kawowe nowoczesne włoskie. Wiele z nich przeznaczonych jest do użytkowania nie tylko wewnątrz domu, ale także na w ogrodach, na tarasach i balkonach. W ich skład wchodzą także stoliki kawowe mobilne, które swoim wyglądem przypominają profesjonalne wózki kelnerskie. Tego typu stoliki świetnie sprawdzają się w zakresie podawania posiłków podczas uroczystych spotkań przy stole w większym gronie.

Nowoczesne stoliki kawowe – nie tylko stoliki kawowe nowoczesne włoskie, ale także stoliki w stylu skandynawskim

Mówiąc o stolikach kawowych nowoczesnych nie wypada nie wspomnieć o stolikach w stylu skandynawskim, które to w nie mniej udany sposób oddają charakter współczesnej estetyki. Urzekająca w ich przypadku prostota, która subtelnie łączy się z uniwersalną kolorystyką sprawia, że meble te cieszą się dużym uznaniem szerokiego grona naszych klientów.

Nowoczesne stoliki w typie scandi jakie wybraliśmy do tego działu to modele, które odznaczają się nie tylko przyjemną dla oka estetyką, ale przede wszystkim wysokim poziomem funkcjonalności. Wśród propozycji producentów w tym temacie spotkacie m.in. stoliki kawowe modułowe, stoliki kawowe rozkładane, a także zestawy stolików, które z powodzeniem zaaranżujecie w komplecie lub oddzielnie.

Drewniane, szklane czy metalowe – jakie nowoczesne stoliki kawowe do salonu wybrać?

•    Stoliki kawowe drewniane

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu z drewna będą idealnym rozwiązaniem jeśli cenimy uniwersalny design i preferujemy eleganckie wzornictwo. Producenci dają w tym zakresie do wyboru stoliki wykonane z wielu rodzajów drewna. Do najbardziej popularnych, często stosowanych gatunków należą np. drewno dębowe, sosnowe i brzozowe, a także egzotyczne drewno palisandru.

Tego typu modele to nie tylko te o pozbawionym nadmiernej dekoracyjności designie, ale także stoliki kawowe vintage, stoliki kawowe prowansalskie, a także stoliki kawowe na wysoki połysk, które dzięki chętnie stosowanym w ich przypadku finezyjnym zdobieniom czy efektom postarzenia, doskonale spełnią swoją rolę we wnętrzach inspirowanych stylami jakie reprezentują.

•    Stoliki kawowe szklane

Nowoczesne stoliki kawowe szklane to propozycja skierowana przede wszystkim w stronę małych wnętrz, którym za pomocą mebli i dodatków chcemy dodać nieco przestrzeni. Odbijające światło szkło idealnie sprawdza się w tym zakresie – dzięki temu salon wydaje się być jasny i sprawia wrażenie bardziej przestronnego. Stoliki kawowe szklane jakie możemy Wam zaproponować w tym temacie to zarówno stoliki okrągłe, jak i kwadratowe, wykonane w całości ze szkła lub dopełnione elementami stali nierdzewnej czy metalu.

•    Stoliki kawowe metalowe

Tego typu stoliki najczęściej kojarzone są ze stylem industrialnym. Zmieniające się na korzyść użytkowników formy sprawiają jednak, że meble te świetnie odnajdują się także we wnętrzach inspirowanych innymi stylami. Tego typu stoliki z powodzeniem można wykorzystać w zakresie aranżacji w typie awangardowym, jak i tych o loftowej estetyce.