Ławy i stoliki kawowe w stylu skandynawskim

Ławy i stoliki kawowe w stylu skandynawskim

Ława w stylu skandynawskim nie tylko będzie stanowić estetyczne dopełnienie aranżacji pokoju dziennego, ale też z wrodzonym wdziękiem spełni wszelkie funkcje użytkowe.

Sortuj według:

Stoliki kawowe w stylu skandynawskim do salonu

Salon to pomieszczenie w każdym domu, którego aranżacja wymaga szczególnej uwagi. To w końcu tutaj oglądamy telewizję, przyjmujemy gości i odpoczywamy po trudach dnia codziennego. Wybierając wyposażenie pokoju dziennego powinniśmy zatem mieć na względzie nie tylko walory estetyczne mebli, ale także ich funkcjonalność i możliwości praktycznego wykorzystania ich zalet. Jednym z elementów wyposażenia salonu są stanowiące reprezentację tego działu stoliki kawowe, które w duecie z kompletem wypoczynkowym stanowią podstawę aranżacji jego wnętrza. Bez nich nasz odpoczynek nie tylko jest niekomfortowy, ale także wystrój salonu sprawia wrażenie niekompletnego.

Współcześnie największą popularnością w tym temacie cieszą się stoliki kawowe skandynawskie i stoliki klasyczne z drewna, które dzięki swojej uniwersalnej urodzie nie tylko świetnie odnajdują się w wielu konfiguracjach, ale także chętnie współpracują z wieloma stylami. Bijąca z ich form prostota daje zarazem szerokie możliwości aranżacyjne i swobodę w zakresie doboru dodatków, które finalnie znacząco wpływają na ostateczny wygląd salonowej przestrzeni.

Stolik kawowy – styl skandynawski czy styl klasyczny?

Zarówno stoliki skandynawskie, jak i klasyczne stoliki kawowe do salonu cechuje minimalistyczna, acz niepozbawiona elegancji estetyka, która przejawia się poprzez nieskomplikowane formy i wyraźny umiar w zakresie doboru detali. Wśród tego typu modeli nie znajdziemy raczej stolików o finezyjnych zdobieniach czy charakterystycznych dla mebli ludwikowskich wygiętych nóżkach. Tutaj króluje szeroko pojęta prostota i wzornicza oszczędność.  
Stoliki kawowe styl skandynawski kochają przede wszystkim za przejawiający się w neutralnych formach praktycyzm zastosowania, który pozwala zaliczać je do mebli cechujących się wysokim poziomem funkcjonalności. To właśnie dzięki niemu stoliki skandynawskie dostarczają wygody swoim użytkownikom niezależnie od miejsca i sposobu ich przeznaczenia. Do ich największych zalet z pewnością należy zaliczyć także kolorystyczną uniwersalność, która gwarantuje im udaną współpracę zarówno z pastelowymi, jak i wyrazistymi odcieniami barw.

Co natomiast łączy stoliki w typie scandi ze stolikami w stylu klasycznym? Przede wszystkim wspólne zamiłowanie do prostych i praktycznych w użytkowaniu form. Klasyczne stoliki z drewna podobnie jak stoliki kawowe w stylu skandynawskim wielofunkcyjność zapewniają sobie poprzez stonowaną i przyjemną dla oczu estetykę, a także stosowne udogodnienia pozwalające im z łatwością odnaleźć się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu.

Wybieramy stoliki kawowe skandynawskie

Możliwości w tym temacie jest naprawdę wiele. Wszystko jednak zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowania, a także możliwości aranżacyjnych danego wnętrza. Jakie stoliki kawowe wybrać?

W przypadku salonu świetną alternatywę stanowią stoliki kawowe drewniane, które poprzez ponadczasowy design i trwałość zastosowanych do ich wykonania materiałów najczęściej cieszą użytkowników swoim urokiem przez długie lata. Dobrym wyborem w tym temacie są zarówno stoliki kawowe białe, jak i stoliki kwadratowe z półkami a także nowoczesne stoliki rozkładane, które dzięki zastosowanym udogodnieniom na co dzień nie zajmują zbyt wiele miejsca, a w przypadku zaistnienia takiej potrzeby dają możliwość powiększenia blatu o kilka dodatkowych centymetrów.

W sypialni dobrze natomiast sprawdzają się stoliki kawowe okrągłe, które dopasowane odpowiednio do wysokości łóżka z powodzeniem zastępują klasyczne szafki nocne. Ich blat służy wówczas nie tylko jako podstawa dla budzika czy lampki nocnej, ale także innych rzeczy osobistych, które powinny pozostawać w zasięgu naszej ręki.