Ławy i stoliki kawowe w stylu vintage

Ponadczasowy design w nowoczesnej formie.

Sortuj według:

Salon w stylu vintage

Inspirowany klimatem minionej epoki design, postarzane akcenty i ponadczasowe formy to chyba najbardziej charakterystyczne elementy stylu vintage. Mile widziane są tu zarówno eleganckie detale, jak i akcenty wskazujące na działanie czasu, tj. zadrapania, przetarcia i widoczne w strukturze drewna słoje. Tego typu meble to doskonała okazja, aby wykreować wnętrze z duszą, podkreślające nietuzinkowy styl bycia swojego właściciela, który musi wykazać się nie lada wyczuciem, aby wystrój salonu odzwierciedlał ten widywany kilkadziesiąt lat wstecz. Dzisiaj możemy spotkać wiele mebli nawiązujących do tej estetyki – nie brakuje wariacji zarówno w zakresie kształtów, odcieni, jak i rozmiarów. Doskonałym przykładem tego typu elementów wyposażenia wnętrz są np. stoliki kawowe w stylu vintage, których urok sprawił, że na dobre zagościły we wnętrzach współczesnych salonów.

Czym się wyróżniają stoliki kawowe w stylu vintage?

Ławy i stoliki kawowe vintage to meble niezwykle stylowe i praktyczne.  Projektanci bardzo dbają o to, aby swoim użytkownikom dostarczały niezbędnych wygód, a przy okazji cieszyły oczy swoją niebanalną estetyką. Nawiązujący do tradycji design pozwala na oparcie ich konstrukcji w szczególności na klasycznych kształtach, co jest zaletą uniwersalną. Dzięki temu okrągłe i kwadratowe stoliki czy prostokątne ławy vintage znajdują swoje zastosowanie we wnętrzach o różnorodnym przeznaczeniu. Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie ciemnych, wyrazistych barw, a także umiejętne łączenie starego z nowym. Wśród tego typu modeli możemy znaleźć m.in. klasyczne stoliki z drewna, drewniane ławy z metalowymi nogami, a także modułowe stoliki kawowe w stylu vintage.

Ławy i stoliki kawowe vintage – pojedynczo czy w zestawie?

Obydwa rozwiązania mają swoje zalety, powinniśmy jednak mieć na uwadze, że zarówno ławy, jak i stoliki kawowe powinny być dobierane nie tylko pod kątem estetyki, ale także funkcjonalności. W zakresie tym należy kierować się przede wszystkim zmysłem praktycznym – zmierzyć wnętrze, określić planowane usytuowanie mebla i sprecyzować nasze oczekiwania pod kątem użytkowania. Jeśli np. nasz salon nie grzeszy dużymi gabarytami, postawmy na nowoczesne zestawy stolików modułowych. Kompaktowa forma i ergonomiczne rozmiary sprawią, że nie zajmą one zbyt wiele miejsca, nie umniejszając przy tym wygody i możliwości ich zastosowania. Tego typu modele równie dobrze co w komplecie będą prezentować się zaaranżowane pojedynczo. Przy sofie, pomiędzy fotelami, w jednym z kątów salonu – od Ciebie zależy w jaki sposób wykorzystasz ich potencjał oraz możliwości. W przypadku, gdy dysponujemy nieco większym metrażem dobrym rozwiązaniem mogą okazać się drewniane ławy vintage, które dzięki pomysłowo zaprojektowanym półkom i szufladom oprócz wygody przy odpoczynku, dostarczą nam miejsca do przechowywania rzeczy, które zawsze powinny pozostawać w zasięgu naszej ręki.