Zestawy stolików

Zestawy stolików

Stoliki modułowe to rozwiązanie dedykowane nie tylko małym wnętrzom. Meble te z powodzeniem znajdą się również tam gdzie nie brakuje ani miejsca, ani wolnej przestrzeni.

Sortuj według:

Nowoczesny zestaw stolików kawowych

Modułowe stoliki kawowe do salonu to bardzo nowoczesny i cieszący się dużą popularnością sposób aranżowania domowych przestrzeni. Choć nie sposób odmówić im wyjątkowej estetyki to ich główną zaletą pozostaje funkcjonalność, która przejawia się przede wszystkim poprzez pomysłowo zaprojektowane formy. Występujące w dwóch lub trzech rozmiarach stoliki kawowe dzięki swoim kompaktowym rozmiarom dają swobodę rozsądnego gospodarowania przestrzenią, a przy tym dostarczają nie mniej walorów użytkowych niż posiadające duże blaty ławy. Z powodzeniem odnajdują się zaaranżowane w towarzystwie sofy lub foteli, stanowią także nie mniej udane dopełnienie aranżacji gabinetu czy sypialni – gdzieś przecież szklankę z sokiem, czy filiżankę z kawą trzeba postawić. Zestawy stolików kawowych spełniają co prawda nieocenioną rolę podczas odpoczynku, nie mniej dobrze sprawdzają się jednak w roli podstawy na doniczki z kwiatami, figurki dekoracyjne czy porcelanowe bibeloty. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce do eksponowania ograniczając tym samym wypełnianie meblami salonowej przestrzeni.

Modułowe stoliki kawowe do salonu

Zestawy stolików kawowych zalet mają naprawdę wiele, zarówno tych użytkowych, jak i wizualnych. Stanowią one oryginalne dopełnienie pokoju dziennego nie tylko w odniesieniu do zastosowanej formy, ale także użytych do ich wykonania surowców czy kolorystyki. Wśród oferowanych przez światowych producentów modeli możemy znaleźć stoliki kawowe o klasycznych lub nowoczesnych kształtach, jak i te nawiązujące designem do industrialnej czy awangardowej stylistyki. Do ich wykonania przeważnie stosuje się materiały, takie jak: drewno, metal, szkło czy stal nierdzewna. To właśnie te modele są najczęściej wybierane i cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Właściwości każdego ze wzmiankowanych tworzyw pozwalają na kreatywne łączenie ich między sobą, skutkiem czego powstają np. metalowe stoliki kawowe ze szklanymi blatami, drewniane stoliki na nogach ze stali nierdzewnej, czy też modele wykonane w całości z rzadko wykorzystywanego w przemyśle meblarskim aluminium.

Wybieramy zestaw stolików kawowych

Bogactwo dostępnych na rynku stolików do salonu niejednego z nas przyprawia o zawrót głowy. Jaki zatem wybrać zestaw, aby pasował do wystroju salonu, a jednocześnie dostarczał niezbędnych funkcjonalności? Przede wszystkim, przed dokonaniem ostatecznej decyzji określ rozmiary wnętrza, dominującą w nim kolorystykę i styl aranżacji. Pozwoli to uniknąć nietrafionego zakupu modelu, który nierzadko będziemy użytkować przez długie lata. Przykładowo, w klasycznie urządzonym salonie dobrze zaprezentuje się zestaw stolików kawowych drewnianych, w nowoczesnym zaś świetnie odnajdzie się ten z połyskiem lub wykonany w całości ze szkła. W przypadku, gdy wnętrze zaaranżowane jest w klimacie miejskiego loftu dobrze sprawdzi się nowoczesny zestaw stolików kawowych z metalu, natomiast salon w stylu glamour z pewnością nie pozostanie obojętny na eleganckie stoliki kawowe ze stali nierdzewnej i marmuru.