Sofy tapicerowane

Sofy tapicerowane

Sofy obite tkaninami to gwarancja nie tylko przytulnej estetyki, ale także komfortu użytkowania.

Sortuj według:

Sofy tapicerowane rozkładane – funkcjonalność zawsze mile widziana

Jeżeli marzą Wam się sofy, które wykorzystać można nie tylko do odpoczynku w towarzystwie książki, ale i takie, które dodatkowo zaoferują miejsce do spania, to sofy tapicerowane rozkładane są właśnie tym, czego potrzebujecie. I nie chodzi tu wyłącznie o wykorzystywanie tych mebli w charakterze dodatkowego miejsca do spania dla ewentualnych gości, ale i o sytuacje, gdy pokój dzienny pełni również rolę sypialni i zależy nam na praktycznej namiastce standardowego łóżka. Decydując się na takie rozwiązanie, przed zakupem dobrze przemyślcie jednak również kwestię przechowywania pościeli. Jeżeli dysponujecie sporą powierzchnią do przechowywania, zastosowane w sofie rozwiązania konstrukcyjne nie będą tutaj miały aż tak wielkiego znaczenia, jeżeli jednak możliwości w tym temacie macie ograniczone, koniecznie wybierzcie model z dodatkowym schowkiem na pościel. Jest jednak jeszcze kilka innych kwestii, które warto przemyśleć, kupując sofy tapicerowane…

Sofy tapicerowane nowoczesne – systematyczna pielęgnacja to podstawa

Sofy tapicerowane nowoczesnymi pluszami, do złudzenia przypominającymi szlachetny aksamit lub welwet? Czy może pikowana sofa z pokryciem z tkaniny bawełnianej? Przytulna i ciepła wełna? A może łatwa w pielęgnacji mikrofibra? Wyselekcjonowane przez nas sofy tapicerowane tkaniną to olbrzymia różnorodność gatunków materiałów obiciowych, pośród których każdy bez trudu znajdzie coś, co stanowić będzie nie tylko odpowiedź na jego upodobania estetyczne, ale i potrzeby związane z użytkowaniem. Niezależnie jednak od wybranego przez Was modelu i rodzaju pokrycia, które zostało w nim zastosowane, warto pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach, dzięki którym Wasze sofy w obiciu materiałowym na długo pozostaną w dobrym stanie. Pamiętajcie o odkurzaniu! Najlepiej raz w tygodniu. To zresztą zabieg przydatny nie tylko w celu zachowania pierwotnej estetyki jak najdłużej, ale i wskazany ze względów higienicznych i zdrowotnych – w ten sposób ograniczycie rozwój ewentualnych bakterii i drobnoustrojów, których nie tylko w łóżkowych materacach i pościeli należy się wystrzegać. Jeśli wybrany przez Was model sofy posiada poduszki, nie zapomnijcie również o przewracaniu ich na drugą stronę – również w tym przypadku najlepiej robić to co tydzień. Dzięki temu obydwie ich strony będą eksploatowane z takim samym nasileniem i częstotliwością, co pozwoli im zachować jednolitą kolorystykę i zapobiegnie nierównomiernym deformacjom i zniekształceniom mogącym powstać w wyniku intensywnego użytkowania.

Sofy tapicerowane z pokryciem z tkaniny – współczesna alternatywa dla mebli skórzanych 

Materiałowe tkaniny obiciowe to świetny zamiennik dla doskonale wszystkim od wieków znanych tapicerek ze skóry – nie każdy przecież lubi taką klasykę we własnych wnętrzach. I choć sofy skórzane nadal cieszą się popularnością, nierzadko stanowiąc synonim luksusu i ponadczasowej estetyki, to jednak w obecnie dostępnej na rynku ofercie zdecydowanie ustępują obiciom tkaninowym. Kreatywność projektantów i będące jej efektem wzornictwo zdecydowanie poszły do przodu, w związku z czym modele zarezerwowane wcześniej dla skóry, przestały być wyłącznie jej przywilejem. Przykład? Kojarzycie charakterystyczną dla stylu kolonialnego skórzaną sofę Chesterfield? Jej majestatyczny kształt? Pełne uroku pikowania? A co powiecie na to, że obecnie sofa tapicerowana tkaniną pluszową również przybiera taką formę? Zerknijcie tylko do naszej oferty… I pamiętajcie, że jeżeli pomieszczenie, w którym znajdzie się sofa nie należy do tych najbardziej obszernych, a zależy nam na stworzeniu aranżacji o możliwie największym poziomie lekkości, wybierzmy taki model sofy, który nie posiada podłokietników, ewentualnie modele posiadające podłokietniki, ale w formie drewnianej lub metalowej ramy (to dużo lżejsze pod względem wizualnym rozwiązanie niż masywne podłokietniki tapicerowane). W takich przypadkach wartą przemyślenia alternatywą są także narożniki. Nie zapominajcie również, że optycznemu dodaniu przestrzeni sprzyjają meble z nóżkami – z uwagi na swe gabaryty, sofa zapewne będzie meblem największym (lub jednym z największych), w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach warto zatem dodać jej nieco smukłości.