Szafki RTV drewniane

Szafki RTV drewniane

Dzięki swojej naturalnej urodzie będą stanowić doskonałą bazę dla wielu różnorodnych aranżacji.

Sortuj według:

Szafki RTV drewniane

Choć coraz więcej osób deklaruje brak telewizora, nadal jednak w większości domów należy on do stałych bywalców. Stosunkowo często stosowanym tutaj rozwiązaniem jest jego zawieszenie bezpośrednio na ścianie, nawet jednak jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, okazuje się, że szafki RTV i tak będą nam potrzebne. Bo sam telewizor to zaledwie początek. A gdzie dekoder? Konsole do gier? Dodatkowy system nagłaśniający? Nie oszukujmy się – bez szafek RTV ciężko będzie to wszystko okiełznać. Jak zatem wybrać odpowiedni model?

Stoliki RTV drewniane czy może jednak nowoczesne?

A jeśli powiemy, że możecie mieć 2 w 1? Bo szafki RTV drewniane to zdecydowanie nie tylko klasyczne wzornictwo. Te znajdujące się w naszej ofercie to także modele czerpiące inspiracje z aktualnych trendów, jak i modele wpisujące się w nieśmiertelny i niezwykle neutralny pod względem aranżacji styl skandynawski. Nie brakuje tutaj również tak charakterystycznego dla stylistyki scandi zestawienia bieli z drewnem, które wniesie do wnętrza dodatkową porcję przytulności. Amatorzy wnętrzarskiej awangardy mogą z kolei liczyć na oryginalne, mozaikowo-patchworkowe fronty, tak samo, jak i drewno z recyklingu (to także dedykacja dla miłośników klimatów eko, którzy starają się żyć i mieszkać w sposób przyjazny dla środowiska). Zdeklarowanych fanów tradycyjnego designu uspokajamy – stoliki RTV drewniane w klasycznym lub kolonialnym stylu również się tutaj znajdą, nawet nie jeden model. Poza tym styl prowansalski i shabby chic, sporo retro i vintage, pamiętaliśmy również o wyznawcach industrialnego ideału piękna – z pewnością każdy koneser home designu znajdzie tu spełniający jego oczekiwania i preferencje model. A co powiecie na szafki RTV drewniane, ale ubrane w delikatne pastele? Coś nam podpowiada, że te miętowe mogą Wam się spodobać…

Szafki RTV drewniane stylowe i praktyczne równocześnie

Estetyka to kwestia istotna, ale z pewnością nie jedyna, jeśli o wybór szafki RTV chodzi – kwestie praktyczne mają tutaj z pewnością nie mniejsze znaczenie. Bo chyba nie myśleliście, że szafki RTV drewniane stylowe i praktyczne równocześnie być nie mogą? Przystępując do zakupu szafki pod telewizor, jak zwykle w przypadku mebli najlepiej jest zacząć od ustalenia jej optymalnych rozmiarów, które swobodnie zmieszczą się w miejscu, w którym szafka się znajdzie. To jednak nie wszystko – zarówno jej długość, jak i głębokość powinny zostać dopasowane do rozmiaru telewizora, który znajdzie się na jej blacie, czyli nie powinny one być mniejsze niż jego gabaryty.  W przypadku telewizorów płaskoekranowych głębokością nie musimy się martwić, jeśli jednak dysponujemy odbiornikami starszymi, powinniśmy do tego tematu podejść dość ostrożnie i dokładnie. Przed zakupem szafki RTV dobrze jest również zastanowić się, co zamierzamy na jej blacie lub w jej wnętrzu przechowywać. Jeśli oprócz telewizora powinno się także znaleźć miejsce dla dekodera czy konsoli do gier, może się okazać, że rozwiązaniem bardziej wskazanym niż drewniana szafka RTV oferująca wyłącznie otwarte półki, będzie model wyposażony dodatkowo w szuflady lub zamykane drzwiczki, które pozwolą nam na ukrycie tego i owego, co akurat nie jest użytkowane, albo najzwyczajniej w świecie nie musi się znaleźć w zasięgu wzroku naszych gości. Nie zapominajcie także, że zwykłe komody drewniane również mogą wystąpić w naszym salonie lub w pokoju dziennym w charakterze szafek RTV. Ich blat sprawdzi się w tej roli równie dobrze, dlatego warto pamiętać i o tej alternatywie. To jednak jeszcze nie koniec naszych perypetii do celu, jakim jest przecież nie tylko wybór odpowiedniego modelu szafki pod telewizor, ale i jego właściwa aranżacja. Co zatem jeszcze będzie nam potrzebne? Wybierając szafki RTV należy również uwzględnić inne, towarzyszące im meble. Ale nie chodzi wyłącznie o to, żeby głębokość tego mebla była podobna do głębokości mebli znajdujących się na tej samej ścianie (choć to także dobrze mieć na względzie). Ważne jest również pole widzenia. Upewnijcie się, czy w planowanym przez Was miejscu ustawienia, telewizor będzie dobrze widoczny z miejsca, w którym zazwyczaj będziecie go oglądać. Warto również uwzględnić tutaj wysokość mebli wypoczynkowych. Sofa, fotel, nowoczesne pufy – meble te różnią się przecież między sobą wysokościami siedziska, uśrednijcie je zatem i również w tym kontekście dopasujcie wysokość szafki RTV, aby w trakcie oglądania nie było potrzeby ani nadmiernego zadzierania głowy, ani nie mniej uciążliwego obniżania.