Szafki RTV matowe

Stonowana estetyka sprawi, że z powodzeniem odnajdą się w każdej scenerii.

Sortuj według:

Szafki RTV matowe – klasyka nadal ma się dobrze

Meble w matowym wykończeniu są dla tradycjonalistów, zaś te w wysokim połysku dedykowane są wyłącznie miłośnikom nowoczesnego wzornictwa – z pewnością mieliście już okazję spotkać się z tym stereotypem, prawda? I choć w tym stwierdzeniu kryje się trochę prawdy, jest ono jednak sporym uogólnieniem, bo rzeczywistość jest (jak zwykle) nieco bardziej złożona i skomplikowana. Faktycznie, stoliki RTV matowe to w dużej mierze modele o stosunkowo zachowawczej estetyce, czeka tu jednak na Was sporo niespodzianek. Zerknijcie do naszej oferty, a przekonacie się, że matowe wykończenie wcale nie musi iść w parze z klasyczną formą mebla. A to zaledwie jeden z kryjących się tutaj haczyków – wysokopołyskowe wykończenie też może Was całkiem mocno zaskoczyć. Wbrew pozorom meble z połyskiem sprawdzają się równie dobrze w towarzystwie tych klasycznych, a nie tylko w skrajnie nowoczesnych aranżacjach. Wnętrza eklektyczne kojarzycie? To świetny przykład tego, jak pięknie stare (czyt. mat) potrafi łączyć się z nowym (czyt. wysoki połysk). Wybierając pomiędzy matem a połyskiem warto jednak również wziąć pod uwagę względy praktyczne i użytkowe.

Szafki pod telewizor matowe czy na wysoki połysk?

Szafki RTV matowe, tak samo jak i wszystkie pozostałe meble w tym rodzaju wykończenia, to na ogół dobry wybór w stosunkowo dużych wnętrzach, których nie trzeba dodatkowo wizualnie powiększać ani rozjaśniać. Nawet te ciemne lub średniociemne będą tutaj odpowiednie. Jeżeli jednak nasz salon lub pokój dzienny do największych, a równocześnie dobrze doświetlonych nie należy, warto rozważyć opcję w wysokim połysku. Odbijające się we frontach światło wizualnie doda takiemu pomieszczeniu nieco przestrzeni, a jeśli będą to białe meble z połyskiem – również dodatkowo je rozjaśni. Przy podejmowaniu decyzji warto również mieć na względzie fakt, że na wysokim połysku odciski będą znacznie bardziej widoczne. Możemy oczywiście nieco zminimalizować ryzyko pozostawiania śladów wybierając meble z uchwytami, jeżeli w domu mieszkają jednak małe dzieci, raczej na niewiele się to zda. Szafki pod telewizor matowe będą w tym kontekście nieco lepszym wyborem.

Stoliki RTV matowe – jak wybrać odpowiednie?

Jeżeli zdecydujecie się na tradycyjne ustawienie telewizora na blacie stolika lub szafki RTV, przed zakupem oszacujcie wysokość, na której powinien znaleźć się ich blat. Telewizor powinien się znajdować na linii naszego wzroku, wysokość tę warto zatem oszacować z miejsca, w którym najczęściej telewizję będziemy oglądać (sofa bądź narożnik). Pamiętajcie również, że wiszące szafki RTV w niektórych sytuacjach zastąpić można stosując półki drewniane. Jeżeli telewizor zamierzacie zawiesić bezpośrednio na ścianie, a poza dekoderem i pilotami nie macie zbyt wiele sprzętu do przechowywania, może się okazać, że to rozwiązanie w wersji minimum w zupełności wystarczy. Zadbajcie również o czyste pole widzenia. Jeżeli na linii wzroku pomiędzy sofą a telewizorem znajdować się będą ławy albo stoliki kawowe, starajcie się nie stawiać na nich przedmiotów o nadmiernej wysokości (np. wysokich wazonów lub innych dekoracji).