Szafki RTV na wysoki połysk

Szafki RTV na wysoki połysk

Współczesny wyznacznik wnętrzarskiej moderny.

Sortuj według:

Szafka RTV wysoki połysk – sposób na małe wnętrze

Czy stolik RTV połysk to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu? Jeśli Wasz salon nie imponuje zbyt dużą przestrzenią, to meble w wysokopołyskowym wykończeniu zawsze będą stanowić wartą rozważenia alternatywę. Dzięki odbijającym światło frontom, optycznie dodadzą wnętrzu dodatkowej powierzchni i choć będzie to jedynie iluzoryczne złudzenie, to na tyle skuteczne, aby zwieść oko niejednego gościa. Nie inaczej rzecz przedstawia się w przypadku szafki RTV wysoki połysk – nie tylko pozytywnie wpłynie na optyczne powiększenie pomieszczenia, ale i skutecznie je rozjaśni, co jest niezwykle istotną zaletą w szczególności w przypadku salonów, które nie mogą się pochwalić nadmiarem światła. Szafka RTV w wysokim połysku to zatem skuteczny sposób na wyeliminowanie słabych stron wnętrza, którym nierzadko tak trudno przecież zaradzić. Pomimo swych niewątpliwych walorów przestrzennych, stolik RTV połysk może się jednak okazać nie do końca trafionym pomysłem, jeśli posiadamy małe dzieci, zwłaszcza te rozpoczynające naukę chodzenia, szukające pomocnego podparcia, gdzie tylko jest to możliwe – małe rączki są bez wątpienia słodkie, zostawiane przez nie ślady na meblach już nie tak bardzo… Pomocne mogą się jednak okazać meble z uchwytami, dzięki którym lakierowane w wysokim połysku fronty nie będą aż tak mocno narażone na kontakt z dłońmi, a tym samym na ryzyko pojawienia się mało estetycznych odcisków palców. Nie ma się co oszukiwać - w przypadku najmłodszych mieszkańców na niewiele się to zda, ale w przypadku starszych użytkowników z pewnością pozwoli ograniczyć problem związany z pozostawianiem odcisków na frontach. I pamiętajcie, że meble z wykończeniem w wysokim połysku są o wiele łatwiejsze do czyszczenia niż zdecydowana większość matowych - często wystarczy jedynie zwilżona ściereczka z mikrofibry, a w przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń, należy się albo posiłkować ogólnodostępnymi na rynku środkami do czyszczenia lub starym, dobrym płynem do mycia szyb.

Szafka RTV biały połysk czy szafka RTV czarny połysk?

Biel i czerń to zdecydowanie najczęściej pojawiające się tutaj kolory. I choć na pierwszy rzut oka obydwa te rozwiązania charakteryzują się podobną estetyką i możliwością odbijania światła, to jednak z pewnością nie zaoferują Wam dokładnie takich samych zalet. Jak już zostało wspomniane - meble z połyskiem to sprawdzony sposób na rozjaśnienie wnętrza. Nie będzie zbyt wielkim nadużyciem stwierdzenie, że mogą działać analogicznie do luster, które często wprowadzane są w tym właśnie celu do aranżacji. W przypadku stosunkowo jasnych wnętrz, sprawdzą się zarówno białe, jak i czarne meble w wysokim połysku. Jeżeli jednak nasze wnętrze jest nie tylko niewielkie, ale i stosunkowo słabo doświetlone, znacznie lepsza okaże się tutaj biel. Aby jednak udało nam się efekt rozjaśnienia wnętrza osiągnąć, pamiętajmy, że kolor i rozstawienie mebli odpowiednio do znajdujących się w pomieszczeniu źródeł światła (zarówno naturalnego, jak i sztucznego), to nie jedyne o co musimy zadbać. Trzeba również mieć na uwadze, że połysk widoczny będzie przede wszystkim na meblach znajdujących się wyżej (najbardziej na wysokości naszego wzroku). Chcąc w pełni skorzystać z atrybutów, jakie ma do zaoferowania szafka RTV wysoki połysk, nieco lepszym rozwiązaniem może się tutaj zatem okazać szafka wisząca. Wybierając pomiędzy czernią a bielą istotna może się również okazać kwestia stylu, w którym dane wnętrze zostało urządzone. Wyjątkowo nowoczesne wnętrza hi-tech, tak samo jak i wnętrza w stylu glamour, świetnie odnajdują się zarówno w towarzystwie mebli białych, jak i czarnych. Szafka RTV biały połysk okaże się jednak nieporównywalnie bardziej trafionym wyborem w przypadku salonów urządzonych w nowoczesnym stylu skandynawskim, jak i w całej gamie eklektycznych aranżacji.

Stolik RTV połysk - nie tylko do nowoczesnych salonów 

Nadal powszechne jest przekonanie, że meble wysokopołyskowe to rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie do wnętrz, których wystrój utrzymany jest w stylu nowoczesnym, my jednak nie do końca zgadzamy się z tym twierdzeniem. Nie da się ukryć, że ten rodzaj wykończenia idealnie wkomponowuje się w tę stylistykę, z pewnością nie oznacza to jednak, że szafka RTV wysoki połysk nie wypadnie dobrze również w innych wnętrzach. Wiele ze znajdujących się w naszej ofercie szafek pod telewizor charakteryzuje się na tyle prostą i uniwersalną formą, że z sukcesem odnajdzie się w wielu współcześnie zaaranżowanych salonach, niekoniecznie tych nawiązujących wyłącznie do nowoczesnych wnętrz w stylu hi-tech. Nawet amatorzy ponadczasowego stylu skandynawskiego znajdą tutaj coś dla siebie. Nie wierzycie? To pora uruchomić nieco chyba rozleniwioną wyobraźnię… Drewniane stoły do salonu, białe krzesła, szary narożnik, a do tego szafka RTV bały połysk z elementami wykonanymi z drewna – chyba przyznacie, że takie zestawienie brzmi całkiem dobrze i z pewnością dobrze wypadnie w salonie scandi? Zarówno zresztą biały, jak i szafka RTV czarny połysk, to warta wykorzystania alternatywa, jeśli o eklektycznym wystroju wnętrz mowa. Głównym założeniem tego typu aranżacji jest przecież umiejętne połączenie starego z nowym. Co zatem powiecie na to, aby klasyczne regały lub komody zestawić z meblami wykończonymi na wysoki połysk? Możecie nam wierzyć na słowo, że odpowiednio dobrana szafka RTV w wysokim połysku odnajdzie się w takim towarzystwie wyśmienicie.