Szafki RTV stojące

Szafki RTV stojące

Estetycznie wyeksponują cały zestaw kina domowego.

Sortuj według:

Szafki RTV stojące czy wiszące?

Podejmując tę decyzję, warto mieć na względzie zarówno konstrukcję ściany i jej wytrzymałość, jak i to, co zamierzamy w szafce przechowywać. Jeżeli miałyby to być przedmioty o stosunkowo sporej wadze, to zdecydowanie bezpieczniejsze okażą się szafki RTV stojące. Jeżeli jednak konstrukcja ściany charakteryzuje się dosyć wysokim stopniem wytrzymałości, szafki wiszące mogą się okazać lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli mowa o pomieszczeniach niewielkich, gdzie każdy centymetr jest na przysłowiową wagę złota. Meble wiszące to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie liczą się nie tylko rozwiązanie praktyczne i ergonomiczne, ale i takie, które dodadzą wnętrzu wizualnej lekkości.

Szafki RTV stojące – klasyka gatunku 

Szafki RTV pod telewizor stojące to meble doskonale wszystkim znane od wielu już lat, cieszące się niesłabnącą popularnością w aranżacjach naszych salonów i pokoi dziennych. Zwłaszcza że obecnie kino domowe nie ogranicza się już wyłącznie do odbiornika telewizyjnego, stawiając na liczne sprzęty wspomagające pod postacią dodatkowego nagłośnienia, dekodera czy odtwarzacza. Jeśli do tego całego zestawu dodamy jeszcze nierzadko pojawiające się w naszych domach konsole do gier, to ilość akcesoriów, które wymagają odpowiedniego, a przede wszystkim zorganizowanego przechowywania, może przyprawić o ból głowy. Pomimo wielu aktualnie dostępnych na rynku rozwiązań, klasyczne prototypy, czyli szafki RTV stojące, nadal zaliczają się do grona tych najchętniej wybieranych – stąd też tak liczną reprezentację tych mebli znajdziecie w naszej ofercie. Meble te to nie tylko zresztą sposób na uporządkowanie posiadanego sprzętu elektronicznego, ale i liczne walory estetyczne, które wraz ze sobą wniosą do każdego wnętrza. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy uniwersalnego stylu skandynawskiego, jak i fani nowoczesnego wzornictwa, którym z pewnością przypadną do gustu modele na wysoki połysk lub te, w których pojawiają się szklane lub metalowe elementy. Pamiętaliśmy również o zdeklarowanych zwolennikach klasycznego wzornictwa – wyselekcjonowane przez nas szafki RTV stojące, inspirowane prowansalskim szykiem czy kolonialną elegancją mają spore szanse, aby skraść ich serca.

Szafki RTV pod telewizor stojące – jak wybrać odpowiednią? 

Może i nie w każdej życiowej sytuacji, ale przy zakupie szafki RTV rozmiar ma olbrzymie znaczenie – w dobie królujących telewizorów płaskoekranowych, głębokość nie jest już tutaj co prawda sprawą kluczową, ale dostosowaną do wielkości odbiornika długość blatu niezmiennie powinniśmy jednak mieć na względzie. Kupując szafki RTV stojące, priorytetem jest jednak przede wszystkim właściwe dobranie wysokości, uwzględniając pozostałe meble do salonu. Znaczenie będzie tutaj mieć zarówno wysokość siedziska sofy (lub innego miejsca, z którego najczęściej oglądać będziemy telewizję), jak i uśredniony wzrost domowników. Dla naszego komfortu, ekran powinien być usytuowany na wysokości naszego wzroku lub minimalnie poniżej jego linii. I pamiętajcie, że w wielu przypadkach komody równie dobrze zastąpią klasyczną szafkę pod telewizor…