Szafki RTV w stylu industrialnym

Wybrane z myślą o pasjonatach surowego industrialnego designu.

Sortuj według:

Szafki RTV styl industrialny - z wizytą w lofcie

Pomimo pozornej surowości i chłodu, loftowa stylistyka niezmiennie cieszy się sporą popularnością zarówno wśród producentów, projektantów wnętrz, jak i samych kupujących. Bo choć nie da się ukryć, że wnętrza w stylu industrialnym to czytelna inspiracja estetyką właściwą dla przedwojennych fabryk, to obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby aranżacje w tym stylu niosły ze sobą również nieco przytulności. Pamiętajcie jednak, że zasada braku zbędnych ozdób (w najlepszym wypadku - ich mocno skromny charakter) niezmiennie tutaj obowiązuje! Znajdziemy tutaj dużo szarości (właściwie wszystkie jej odcienie), co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów jest metal, stal i żelazo. Rolę „ocieplacza” pełni jak zwykle niezawodne drewno – jego też znajdziecie w tej stylistyce całkiem sporo. Styl ten pierwotnie dedykowany był przede wszystkim dużym przestrzeniom – wysokie sufity i okna to jeden z pierwszych elementów, które przychodzą na myśl, jeśli o nim mowa. Niekoniecznie jednak musi tak być….

Jak urządzić salon w stylu loft?

Salon w stylu industrialnym jak najbardziej możliwy jest również w bloku z wielkiej płyty, wystarczy tylko skoncentrować się na najbardziej dla tej stylistyki reprezentatywnych meblach. Za bazę mogą wystarczyć chociażby drewniane komody z metalowymi okuciami, stalowe stoliki kawowe lub szafki RTV w stylu industrialnym z recyklingowanego drewna. Często pojawiającym się akcentem jest ceglana ściana, której surowość idealnie wpisuje się w atmosferę wnętrz w stylu przemysłowym, choć od pewnego czasu sporym zainteresowaniem zwolenników tego nurtu cieszą się również ściany z betonu (meble z betonu też stopniowo zaczynają wkraczać na industrialną scenę). Charakterystycznym elementem tego typu aranżacji pozostaje również (a może wręcz przede wszystkim) oświetlenie – metalowe lampy w stylu loftowym to absolutny must have dla każdego miłośnika stylu industrialnego.

Szafki RTV w stylu industrialnym – z czym najlepiej je zestawić?

W kwestii szafek RTV styl industrialny ma Wam całkiem sporo do zaoferowania. Znajdziecie tutaj przede wszystkim spore ilości metalu, rzadko jednak występującego solo – na ogół w duecie z drewnem lub szkłem (pojawiającym się w przeszklonych frontach). Jeżeli drewno, to jednak na ogół nie pierwsze lepsze – szczególną popularnością cieszy się tutaj to pochodzące z recyklingu lub nowe, do obróbki którego wykorzystane jednak zostały odpowiednie techniki postarzania. W takim towarzystwie świetnie odnajdą się sofy skórzane o nieco postarzanej estetyce w stylu vintage, tak samo, jak i wykonane ze skóry pufy okrągłe. Te ostatnie wykorzystać zresztą możecie nie tylko w charakterze dodatkowego miejsca do siedzenia, ale i wygodnego podnóżka, a nawet stolika kawowego (w tej wersji warto jednak uprzednio położyć na siedzisku masywną tacę).