Szafki RTV w stylu nowoczesnym

Szafki RTV w stylu nowoczesnym

Ergonomiczne kształty w towarzystwie modnej kolorystyki.

Sortuj według:

Nowoczesne szafki RTV – zacznijmy od podstaw

Wnętrza w stylu nowoczesnym to przede wszystkim funkcjonalność i prostota, choć niejednokrotnie nie pozbawiona wyrazistych, a nawet kontrowersyjnych smaczków. Od razu jednak musimy zaznaczyć, że u nas styl nowoczesny niejednokrotnie przeplata się ze współczesnym, z którym zresztą w mowie potocznej wielokrotnie stosowany jest zamiennie (nie do końca słusznie). Raczej nie znajdziecie tutaj bogatej ornamentyki – amatorów zdobień, zwłaszcza tego rodzaju, odsyłamy do stylu glamour. Możecie natomiast liczyć na wyrafinowaną zabawę fakturami i kolorami. Czego jeszcze możecie się tutaj spodziewać? Tradycyjne drewno pojawi się nie raz, ale prym będzie raczej wiódł mniej konserwatywny design, jak chociażby białe meble w wysokim połysku. Forma musi być czytelna i nie może przesłaniać funkcji, krótko mówiąc – estetyka jak najbardziej, ale wyłącznie jeśli służy również stronie praktycznej. Przestrzeń też ma znaczenie – aranżacja nie powinna sprawiać wrażenia przytłoczonej nadmiarem składających się na nią elementów, zatem jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, powinniśmy skoncentrować się wyłącznie na meblach absolutnie niezbędnych. „Mniej znaczy więcej” zarówno w kwestii ilości wykorzystanych elementów, jak i ich zdobień.

Szafki RTV w stylu nowoczesnym – meble, które idą z duchem czasu

Nowoczesne szafki RTV to element wyposażenia, który na stałe wpisał się w aranżacje nowoczesnych pokojów dziennych. Do tej pory szafka RTV dała się poznać jako mebel o walorach nie tylko wysoce estetycznych, ale przede wszystkim użytkowych, które pozwalają nam na przechowywanie i eksponowanie sprzętu multimedialnego, a tym samym praktyczną organizację przestrzeni salonowego wnętrza. Aktualnie dostępna na rynku oferta może jednak przyprawić o poważny zawrót głowy. Do wyboru w tym zakresie mamy m.in. popularne białe szafki na wysoki połysk, cieszące się dużą popularnością szafki RTV typu lowboard, szafki wykonane z jasnego lub ciemnego drewna, modele wiszące, jak i te stojące, czasem dodatkowo wyposażone w praktyczne kółka. Jakiego zatem kryteriami warto kierować się, aby wybrane przez nas szafki RTV w stylu nowoczesnym służyły nam przez długie lata? Podpowiadamy…

Stoliki RTV nowoczesne – jak wybrać odpowiedni model?

Gust to sprawa indywidualna, zatem w kwestii estetyki, jedyne o czym warto pamiętać, to wybór mebli w sposób przemyślany, a tym samym dopasowany do pozostałego, znajdującego się we wnętrzu umeblowania. Nie tylko zresztą umeblowanie należy tutaj mieć na względzie – dywany, tekstylia, dodatki i dekoracje również warto uwzględnić. Kwestie praktyczne to już nieco inna sprawa – tutaj jest kilka uniwersalnych zasad, których warto przestrzegać. Przede wszystkim szafki RTV powinny być dostosowane do wymiarów telewizora i potrzeb sprzętu elektronicznego, który przyjdzie im nie tylko przechowywać, ale i zapewne (przynajmniej częściowo) eksponować. W ofercie producentów znajdziemy stoliki RTV nowoczesne dające możliwość ich aranżacji w różnorodnych konfiguracjach. Do wyboru w tym zakresie mamy zarówno modele stojące, na ogół wyposażone w praktyczne półki i szuflady, jak i ergonomiczne szafki wiszące. Pamiętajmy, że nowoczesne szafki RTV powinny posiadać na tyle szeroki i stabilny blat, aby zapewnić odpowiednią asekurację dla kina domowego. Bo przecież nawet jeżeli telewizor zdecydujecie się umocować bezpośrednio na ścianie, pozostaje jeszcze kwestia dekodera i pozostałego sprzętu pomocniczego, prawda? Na ogół najbardziej odpowiednim wyborem okazują się modele o głębokości mieszczącej się w przedziale 45-55 cm. Jeżeli telewizor zdecydujecie się jednak umieścić na szafce, dodatkowo dostosujcie wysokość jej blatu do wysokości mebli wypoczynkowych (jeżeli to właśnie na nich siedząc najczęściej oglądać będziecie telewizję), aby ekran znajdował się na odpowiedniej wysokości. To chyba logiczne, że sofy, narożniki, fotele bujane lub pufy mogą się przecież charakteryzować zróżnicowaną wysokością siedzisk, prawda? Warto zatem te wysokości uśrednić. Zwróćcie również uwagę na to, co zamierzacie przechowywać w szafkach RTV. Ważne są zarówno rozmiary tych przedmiotów, jak i waga. Te ustalenia pozwolą Wam zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będą dla Was zamykane szafki, w których uda się ukryć stosunkowo wyższe przedmioty, czy wystarczające będą płytsze szuflady, czy może całkowicie otwarte półki. W przypadku cięższych przedmiotów, bezpieczniejszym wyborem mogą się okazać stojące szafki RTV. A jeżeli zaliczacie się do grona estetów, którzy nie lubią pozostawiać kabli na widoku, znajdźcie szafkę, która posiada odpowiednio perforowane otwory w tylnym panelu.