Materace

Materace

Dobrze dobrany materac pozwoli w pełni korzystać z relaksacyjnych i regeneracyjnych właściwości snu, co w konsekwencji sprawi, że będziemy wypoczęci i pełni energii.

Popularne kategorie

Kliknij i zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Sortuj według:Sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie
 

Jaki wpływ na jakość snu mają dobrze dobrane materace do sypialni?

O pozytywnych skutkach, jakie sen wywiera na stan zdrowotnej i psychicznej równowagi, nikogo nie trzeba chyba przekonywać, prawda? Dzięki niemu nasze ciało odpoczywa, a my prawidłowo funkcjonujemy, co w konsekwencji sprawia, że jesteśmy wypoczęci i pełni energii. Choć oczywiście wspomagacz w postaci porannej filiżanki kawy nigdy nie zaszkodzi… Co zatem zrobić, aby nadać snu dodatkowej jakości, a tym samym w pełni korzystać z jego relaksacyjnych i regeneracyjnych właściwości? Pomocna zapewne będzie sprzyjająca odpoczynkowi sypialnia, której przytulna atmosfera ukoi po całodziennych trudach, lecz przede wszystkim jednak będą to materace do sypialni, bo to one właśnie są w głównej mierze odpowiedzialne za komfort naszego snu, a tym samym skuteczny odpoczynek. Zwykle tutaj rodzi się pytanie: jaki materac wybrać? A odpowiedź na nie wcale nie jest taka prosta i oczywista. Jesteśmy jednak pewni, że nasza szeroka oferta materaców do sypialni umożliwi Wam dopasowanie konkretnego modelu zarówno do wagi, jak i osobistych preferencji, co jest szczególnie istotne mając na względzie, iż dobrze dobrany materac oraz stelaż odciążą kręgosłup, zapewniając mu podparcie i pozwalając mięśniom na rozluźnienie.

Idealne materace do sypialni – na co warto zwrócić uwagę?

Czym najlepiej kierować się przy wyborze materaców do sypialni? Przede wszystkim potrzebami konkretnego użytkownika. To oczywiście odpowiedź z gatunku oczywistych oczywistości, ale faktycznie najbardziej odzwierciedlająca fakty, choć oczywiście w dosyć ogólnikowym zakresie. Co zatem w pierwszej kolejności powinno nas zainteresować? Znaczenie ma tutaj zarówno nasz wzrost, jak i waga. To właśnie te parametry pozwolą nam przede wszystkim na właściwy dobór modelu o twardości odpowiadającej ciężarowi ciała użytkownika lub użytkowników. Wybór jest tutaj jednak znacznie szerszy niż tylko stopień twardości materaca. Wśród wchodzących w skład tego działu materacy znajdziecie te wykonane z wełny i bawełny, dwustronne materace piankowe, materace sprężynowe oraz materace rehabilitacyjne, które dzięki swojej elastyczności dopasują się do ciała i zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza podczas snu. Wybór całkiem oszałamiający, nadal jednak nie wiecie, co będzie dla Was najlepsze? Oto kilka podpowiedzi. W zależności od potrzeb, wskazany będzie materac o innym rodzaju wypełnienia.  Materace sprężynowe (inaczej bonellowe) oraz kieszeniowe zaoferują Wam szerokie możliwości  w kontekście właściwego ułożenie ciała użytkującej go osoby (dodatkowo kieszeniowe eliminować będą tzw. efekt falowania).  Materace piankowe (wykonane z pianki termoelastycznej) to z kolei wysoka elastyczność, a także spore możliwości dostosowania się do kształtu ciała, a tym samym zapewnienie właściwego podparcia dla kręgosłupa. Z uwagi na swoje właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, rozwiązaniem szczególnie wskazanym dla alergików będą z kolei materace lateksowe, które dodatkowo charakteryzują się sporą odpornością na deformowanie. Niezależnie jednak od tego, na który model się zdecydujecie, możecie mieć pewność, że prezentowane tutaj materace do sypialni pochodzą do najbardziej na rynku uznanych producentów, których renoma sama w sobie stanowi gwarancję długoletniego i pełnego komfortu użytkowania.

Materace do sypialni 160x200 czy 180x200 cm – jaki materac wybrać i jak go pielęgnować?

Tak naprawdę rozmiar ma tutaj marginalne znaczenie – powinien być po prostu dostosowany do wielkości łóżka do sypialni. Zatem wybierając meble do sypialni i planując ich rozkład z uwzględnieniem wymiarów danego pomieszczenia, automatycznie narzucamy sobie rozmiar materaca, który będzie nam potrzebny. Materace do sypialni 160x200 cm nie bez powodu jednak cieszą się obecnie największym zainteresowaniem ze strony kupujących. Takiej wielkości łóżko bez większych trudności zmieści się w zdecydowanej większości współczesnych sypialni, równocześnie oferując bardzo przyzwoite warunki użytkowania i powierzchnię do spania wystarczającą dla dwóch przeciętnej wagi osób. Sam materac to jednak zaledwie połowa sukcesu – odpowiednio dobrane stelaże do łóżek również stanowią sypialniany must have. W kwestii utrzymania higieny ważne są także nakładki i ochraniacze na materace, które nie tylko zapobiegać będą wchłanianiu nadmiaru kurzu i wilgoci, ale przede wszystkim ochronią materac przed zabrudzeniami. Pokrowce na materace to również dobre rozwiązanie – możecie je bez problemu zdjąć i wyprać. Nie zapominajcie też o obracaniu materaca (zarówno góra-dół, jak i przód-tył) przynajmniej raz na pół roku – pozwoli Wam to zapobiec odkształceniom i cieszyć się pierwotną formą materaca jak najdłużej.