Stelaże do łóżek

Stelaże do łóżek

Choć na pierwszy rzut oka niewidoczne, są niezwykle istotnymi elementami sypialnianej aranżacji - to ostatecznie w ich rękach leży Twój komfort i wygoda podczas snu.

Sortuj według:

Stelaże łóżek do sypialni – bez nich ani rusz

Stelaże łóżek do sypialni, choć na pierwszy rzut oka bardzo niepozorne, a wręcz niewidoczne, to niezwykle istotne elementy wyposażenia wnętrz o tym przeznaczeniu. Zanim zatem podejmiemy decyzję o ich zakupie, warto zadać sobie kilka pytań dotyczących zarówno naszych indywidualnych wymagań, jak i preferencji, które – jak się zapewne okaże – mamy w kontekście ich użytkowania. W łóżku spędzamy przecież średnio 6-8 godzin każdej nocy, co przekłada się na 1/3 całości naszego życia, stąd warto podejść do tematu w sposób przemyślany i nie pozostawiać tego zakupu kwestii przypadku. Zarówno stelaże łóżek do sypialni, jak i towarzyszące im materace decydują nie tylko o komforcie snu, ale też mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Dobrze dobrany materac przy właściwym użytkowaniu i pielęgnacji służy średnio przez 5 - 8 lat, stelaż (jeśli tylko jest wykonany z solidnych materiałów) może posłużyć znacznie dłużej. Wybierając stelaż pamiętajmy zatem, że idealny to taki, który nie tylko będzie pasował rozmiarem do ramy łóżka, ale współpracując z materacem zapewni kręgosłupowi oparcie, a zmęczonym mięśniom umożliwi efektywną regenerację. Jaki zatem stelaż do łóżka wybrać i jak dostosować go do własnych potrzeb oraz preferencji? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Wybieramy stelaż do łóżka

Biorąc pod uwagę zróżnicowane gusta i potrzeby naszych klientów, zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazły się zarówno stelaże do łóżek jednoosobowych, jak i dwuosobowych łóżek sypialnianych. Wśród prezentowanych modeli z łatwością wybierzecie dla siebie stelaże o wymiarach od 90 do 180x200 cm w wersji standardowej lub z możliwością regulacji kąta nachylenia poszczególnych partii. Innowacyjne funkcjonalności zapewnią wygodę zarówno podczas snu, jak i podczas siedzenia, co w szczególności docenią miłośnicy spędzania w łóżku długich wieczorów czy leniwych poranków, a także seniorzy czy osoby borykające się ze zdrowotnymi dolegliwościami. Decydując się na konkretny model pamiętajmy jednak, że powinien być on przede wszystkim dopasowany do konkretnego rodzaju materaca – przykładowo materace piankowe lub lateksowe powinny opierać się na stelażach sprężynujących, w których odległość pomiędzy drewnianymi listewkami wynosi nie więcej niż 4 cm. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj użytego materiału oraz sposób wykonania stelaża, który powinien być solidny i dostosowany do wagi ciała użytkownika. Najlepiej w tym celu sprawdzą się stelaże łóżek do sypialni wykonane z drewna sosnowego, brzozowego lub bukowego – modele te zapewnią odpowiednią elastyczność i cyrkulację powietrza, która da swobodę użytkowania materaca przez długie lata.

Stelaże łóżek do sypialni – regulowane czy bez możliwości regulacji?

Nie myślcie sobie, że tylko łóżka do sypialni zaoferują wam szeroki wybór i różnorodność – w przypadku stelaży także czeka Was kilka dylematów, które trzeba będzie przed zakupem rozwiązać. Jedno z najbardziej istotnych pytań, na które będziecie sobie musieli wpierw to odpowiedzieć, to decyzja, czy lepszy będzie dla Was stelaż regulowany czy jednak model tradycyjny bez możliwości regulacji kąta nachylenia zagłówka i/lub podnóżka. Miejcie jednak na uwadze, że w zależności od wybranego rozwiązania, potrzebne Wam będą różne materace do sypialni. W przypadku tradycyjnych stelaży bez możliwości regulowania, sprawa jest prosta – one chętnie i bez przeszkód współpracować będą praktycznie z każdym rodzajem materaca. W przypadku stelaży o regulowanym kącie nachylenia zagłówka lub podnóżka, sprawa przedstawia się już jednak nieco inaczej. Ten rodzaj stelaży nie będzie raczej kompatybilny z materacami sprężynowymi czy kieszeniowymi, zdecydowanie bardziej rekomendowanym w ich przypadku rozwiązaniem będą materace piankowe lub lateksowe.