Szafki nocne drewniane

Szafki nocne drewniane

Ze względu na swoje filigranowe gabaryty z łatwością wpasują się w najmniejszy nawet zakątek, nie potrzebując dużych przestrzeni, aby roztoczyć swój zarówno estetyczny, jak i praktyczny wdzięk.

Sortuj według:

Drewniane szafki nocne  

Choć w sypialni niepodzielnym władcą jest łóżko lub chociażby materac, to trudno nam sobie wyobrazić, aby nie znalazła się w niej również drewniana szafka nocna lub stolik. To nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne meble, dzięki którym w zasięgu naszych rąk zawsze znajdą się potrzebne przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu przedmioty – obowiązkowa lektura wieczorna, chustecznik przydatny nie tylko w trakcie zimowego przeziębienia czy szklanka wody, to tylko niewielka część akcesoriów, które – przynajmniej w naszym przypadku – bezwzględnie muszą się znaleźć w bliskim sąsiedztwie łóżka. Wielu z nas decyduje się również na umieszczenie na ich blatach lampek nocnych, przyznacie zatem, że ich przydatność nie podlega dyskusji. Dodatkowo znajdujące się w naszej ofercie drewniane szafki nocne wyselekcjonowane zostały w taki sposób, aby móc sprostać preferencjom zarówno miłośników klasycznego, jak i nowoczesnego wzornictwa. Amatorzy podszytego tradycją designu mogą się tutaj spodziewać zarówno inspiracji stylem kolonialnym, jak i prowansalskim, zdeklarowani fani ponadczasowego stylu skandynawskiego, tak samo, jak i pasjonaci współczesnych trendów również nie będą zawiedzeni.

Drewniana szafka nocna – jak wybrać odpowiednią?

Usytuowanie łóżka narzuci ilość szafek, które będą nam potrzebne – w przypadku przysunięcia jednej z jego bocznych stron do ściany, potrzebna nam będzie tylko jedna, jeśli zaś to wezgłowie znajduje się pod ścianą, możemy sobie na ogół pozwolić na dwie. Przy wyborze szafki nocnej w szczególności istotna jest jej wysokość, a konkretnie jej dostosowanie do wysokości materaca, aby dostęp do przedmiotów umieszczonych na jej blacie był swobodny i nie wymagał od nas zaawansowanej akrobatyki, gdy znajdujemy się w łóżku. Najczęściej wybierane są drewniane szafki nocne o wysokości równej z poziomem materaca lub około 5 cm wyższe. Przy zakupie szafki nocnej warto również zwrócić uwagę na to, co jest nam w sypialni potrzebne i co na ogół znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszego łóżka – odpowiedź na to pytanie pozwoli nam zdecydować, czy wystarczający będzie zwykły stolik nocny, czy szafka z jedną lub większą ilością szuflad, które pozwolą nam na ukrycie przedmiotów, które niekoniecznie chcielibyśmy eksponować.