Styl glamour

Elegancja w luksusowej odsłonie.

Zaczerpnij inspiracji...

Zobacz nasze pomysły na stylowe i funkcjonalne aranżacje.

Poznaj wybrane kolekcje w stylu glamour

Połączone z inspirowanymi epoką baroku kształtami i detalami wyrafinowane materiały sprawią, że meble w stylu glamour urzekną szczególnie damską część naszej klienteli.

Popularne kategorie mebli w stylu glamour

Kliknij i zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Sortuj według:

 

Wnętrza w stylu glamour – elegancja w luksusowej odsłonie

Nie bez powodu zwykło się mówić, że styl glamour nie jest dla lękliwych – w swą definicję wpisaną ma krzykliwość, która zachowawczym minimalistom do gustu zdecydowanie nie przypadnie. Meble w stylu glamour muszą być eleganckie, z pewnością jest to jednak elegancja niezwykła – powinno być wyraziście zarówno w kwestii całokształtu, jak i przykuwających wzrok detali. Jeśli zatem bliska Waszym sercom jest maksyma „mniej znaczy więcej”, to lojalnie uprzedzamy – glamour raczej nie dołączy do grona Waszych ulubionych stylów. To nierzadko balansowanie na granicy przepychu i kiczu, trzeba zatem wykazać nie lada wyczucia, aby nie wpaść w stylistyczną pułapkę nadmiernego przerysowania. Wnętrza w stylu glamour lubią kontrastowanie – sprawdzi się tutaj zarówno zestawienie starego z nowym, jak i zabawa z różnorodnymi fakturami i materiałami (styl glamour - jak chyba żaden inny - kocha plusz w każdej wersji i postaci). Kolorystyczną dominantą pozostaje tutaj szlachetne złoto i srebro oraz klasyczna biel i czerń, choć eleganckie brązy i beże również nie są tej stylistyce obce. Nie brak również tych bardziej ekstrawaganckich zestawień kolorystycznych – czerwień, róż, fiolet, a także kolor żółty, szmaragdowy i turkusowy także są jak najbardziej glamour. Styl ten zdecydowanie nie boi się odważnych, wręcz ryzykownych wzorów – animalistyczne printy są tutaj na porządku dziennym, tak samo, jak i kwiatowe desenie, czy nieco bardziej wyważona pepitka.

Meble glamour – nie tylko dla odważnych ekscentryków

Co kryje się pod hasłem „meble w stylu glamour”? Z pewnością nie rozczarują się miłośnicy barokowych form i inspiracji czerpanych ze stylu ludwikowskiego – lekko opływowe kształty, charakterystycznie gięte nóżki i niezwykle dekoracyjna estetyka, która nie stroni od bogatej ornamentyki. Meble glamour to również liczne meble tapicerowane – zarówno sypialniane łóżka, fotele, jak i krzesła (niejednokrotnie bardziej zasługujące na miano ekskluzywnego tronu). Sofy z kolei często czerpią inspiracje z klasycznego Chesterfielda – specyficzne pikowania ubrane są jednak nie tylko w tradycyjną skórę, ale również w aksamity i welwety (uprzedzaliśmy przecież, że styl glamour jest z pluszem za pan brat…). Znajdziecie tu jednak także wyraźne akcenty nowoczesnego wzornictwa, takie jak chociażby modernistyczne połączenie stali i szkła, meble o lustrzanych frontach czy w aluminiowym wykończeniu. Meble w stylu glamour to idealna propozycja dla osób przebojowych i odważnych, które nie obawiają się manifestować swojej indywidualności również poprzez wystrój swoich wnętrz, ale nie tylko – w zależności od obranej kolorystyki, glamour może także przybierać bardziej wyważoną formę. I co najważniejsze – wbrew pozorom nie jest to styl stworzony wyłącznie z myślą o kobietach…